„Uvnitř odstranili zajištění kontejneru na elektroodpad a už vybírali součástky s obsahem barevných kovů, připraveno měli 11 kilo. Policisté je na místě zadrželi i s lupem,“ popsala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Při vyšetřování tohoto případu přišli policisté i na další „hříchy“ mladšího ze zlodějů. Usvědčili ho z toho, že od dubna postupně násilně vniknal do dvou zahradních chatek, do zahradní boudy a finského domku na katastru Horní Suché a Stonavy.

Z objektů bral většinou nářadí, které majitelé měli uschované uvnitř. Jeden z majitelů přišel i o nafukovací bazén a jízdní kolo. Jiný poškozený už nemá kytaru, zmizel televizor i notebook. Předběžně vyčíslena škoda je bezmála 23 tisíc korun.

Komisař proti oběma zadrženým zahájil trestní stíhání a obvinil je ze spáchání přečinu krádeže ve stádiu pokusu formou spolupachatelství. Obviněný 25letý si ještě vyslechl obvinění ze spáchání pokračujícího přečinu poškození cizí věci. Oba v minulosti byli již trestáni za majetkovou trestnou činnost.