Strážníci pořádají akce, při kterých kola značí několikrát do roka. Zároveň průběžně kontrolují cyklisty. V minulém roce takto například v Karviné zkontrolovali 235 jízdních kol.

Za dva roky, kdy projekt funguje, už lze hodnotit jeho přínos. „Zpětná vazba již nastala. V několika případech jsme byli kontaktováni Policií ČR, například z Brna, ke zjištění vlastníka věci a potvrzení, zda se jedná o konkrétní jízdní kolo," říká manažer prevence kriminality karvinských strážníků Petr Slezák a dodává, že sledované období je příliš krátké na konkrétní vyhodnocení.

Situace se ale už teď jeví příznivější, i když přesná čísla zatím strážníci nemají k dispozici. Jeho slova potvrzuje i šéf orlovských strážníků Roman Galia. „Zpětnou vazbu už máme. Kol bylo odcizeno minimálně. Konkrétně v roce 2015 to byla „pouze" 3 jízdní kola," říká Galia.

Nejde tak o to, kolik kol se podařilo najít, jako o to, že se snížily počty těch odcizených. Jde totiž hlavně o prevenci. Označená kola mají nálepku a syntetickou DNA jsou označena na několika místech. Nálepka tak zloděje odradí a značení má i další výhody.

„Dříve oblíbené kombinování několika zcizených jízdních kol do jednoho celku nyní de facto usvědčuje případného pachatele z vícečetné krádeže," vyjmenovává další výhodu Slezák.

Do projektu je zatím zapojeno 18 měst z celé republiky, jen z našeho kraje je jich osm. A jejich počet by se měl rozšiřovat, v současné době také probíhá jednání s Polskem, kde často končí kola ukradená na Karvinsku.