Dva vysoce citlivé případy řeší policie v Třinci na Frýdecko-Místecku. Jeden z nich je zatím ve fázi podezření. U druhého již policie obvinila pachatele.

"Mohu potvrdit, že krajští kriminalisté vyšetřují případ znásilnění nezletilé dívky ve věku blízkému patnácti let. Došlo k němu na veřejném prostranství počátkem července v Třinci," uvedla pro Deník mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská. 

Ilustrační foto.
Pátrání po seniorce z Frýdecko-Místecka. Ztratila se z domu, ohlásil to manžel

Jak dále Deníku mluvčí policie řekla, policisté podezřelého muže po několika hodinách zadrželi a obvinili. "Policisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což státní zástupce učinil a soud rozhodl o vzetí obviněného do vazby," řekla dále policejní mluvčí.

"Případ je vskutku velmi citlivý a detailnější informování není vhodné vzhledem k současnému stavu vyšetřování, rovněž tak s ohledem na věk poškozené oběti," doplnila mluvčí. 

Čtěte také 

Nejsou plnoleté a zmizely beze stopy. Policie hledá dívky z Frýdecko-Místecka

Nádražky Frýdecko-Místecko: Klasika se štamgasty a bez potřeby hotovosti

Fotbalové hřiště Paskov: Povolení ke stavbě prý bude za několik dnů

Další případ byl policii oznámený 2. července. "Případ třinečtí kriminalisté prověřují pro podezření ze zvlášť závažného zločinu znásilnění. Kriminalisté činí kromě dalších i úkony trestního řízení vůči konkrétní osobě – jedná se o muže, který dosud nebyl obviněn," řekl k případu mluvčí moravskoslezské policie. 

Exploze nelegální palírny.
Exploze „černé" palírny v Jablunkově. Tlaková vlna vyrazila dveře a okna

"Bližší informace nelze s ohledem na citlivost případu a stav řízení poskytnout," doplnila. Policie dále uvádí, že u druhého případu se muž i dívka znali. A také v prvním případě se nejednalo o atak na naprosto náhodnou oběť.