Soud musel odročit pondělní jednání kvůli hospitalizaci obžalovaného v nemocnici. "Jednání muselo být odročeno, protože obžalovaný si přeje být přítomen. Budeme se pokoušet stanovit termín co nejdříve," vysvětlil soudce Otakar Chmiel. 

Nešťastná nehoda se stala v červnu 2012 na parkovišti u prodejny Hruška u křižovatky ulic 17. listopadu a V Zátiší. Řidič si při vyjíždění z parkovacího místa před prodejnou nevšiml malého dítěte za zadní částí automobilu. Auto mu najelo levým zadním kolem na hlavu a těžce ho zranilo. Záchranářům se dítě sice podařilo oživit, při leteckém transportu do nemocnice však zemřelo.

Vyšetřování a soudní jednání má ukázat, kdo nese za nehodu vinu. Řidič odmítl vypovídat s tím, že opakuje, že je mu tragických následků velmi líto. Soud se však zajímal také o to, zda nepochybili příbuzní, kteří měli chlapce hlídat.

„Já jsem ho přivezla na parkoviště v kočárku. Byly jsme domluvené s dcerou, že si tam děti předáme a pojedeme na zahradu. Překládaly jsme nákup do auta, bavila jsem se se starším vnukem, který přicházel z prodejny a v tom se to stalo. Nechápu, proč řidič třeba nezatroubil. Taky mohl couvat na druhou stranu a ne k nám. On viděl, když vycházel z obchodu, že tam stojíme," popisovala babička chlapce.

„Když šel řidič kolem nás k autu, byl syn ještě u mě, ale za ruku jsme ho nedržely. Jeho auto stálo asi tří od našeho. Pak začal couvat směrem k nám. Potom vystoupil a řekl, že ho zajel. Kubík ležel vedle kola. Věděl, že tam stojíme a najel do těsné blízkosti k nám," vyprávěla tragické okamžiky chlapcova matka.

K nehodě se vyjadřovali znalci z oboru dopravních nehod a na místě tragédie se konal vyšetřovací pokus. Při něm se vyšetřovatel snažil získat co nejpřesnější informace o kritických okamžicích. Především se zjišťovalo, zda řidič mohl dítě pohybující se za autem vidět.

„Ze spisu vím, že při pokusu se pracovalo s figurínou dítěte. Já si však nejsem jistý, zda to dítě bylo v době kontaktu s autem ve vzpřímené pozici. Spíše ne. V té chvíli mohlo právě padat nebo i sedět. U takto malých dětí se jen těžce určuje, jak došlo ke střetu. Proti dospělým, nebo dospívajícím, mají malé děti jiné těžiště," vysvětloval znalec z oboru patologie Igor Dvořáček.

Přestože státní zástupce ani obhájce obžalovaného řidiče už soud nežádali o další důkazy, soudce přece jen poslední jednání odročil, aby na základě výpovědi patologa znovu vyslechl znalce z oboru dopravy.