Zima je pro organismus složité období. Snadno se nachladíme, přibíráme na váze, s chladem, mrazem i sněhem se těžko vyrovnáváme. Výkyvy teplot při přechodu z vyhřátých bytů do chladných ulic nám také nesvědčí. Energie načerpaná z letní dovolené je ta tam a začínají nám chybět přirozené vitaminy a minerály ze stravy. Od podzimu zpomalujeme, tělo se chystá na zazimování. Jenže my chceme vypadat zdravě a svěže, užít si společenskou sezonu, divadla, plesy, ale také zimní sporty. Co pro sebe můžeme udělat v tak proměnlivém počasí? Čtěte.

Kolagen
Je kolagen všemocný? Želatina, vývar ani tatarák ho tělu nedoplní

Titulní strana magazínu ŽenyZdroj: deníkJakmile spadne rtuť teploměru pod osm stupňů, mazové žlázy sníží svou aktivitu, nebo ji úplně zastaví. Na povrchu kůže tak začne chybět přirozený ochranný lipidový film. Vlhkost se kvůli tomu rychleji vytrácí, pokožka vysychá a hrubne. Mizí zdravý odstín a pociťujete nepříjemné pnutí. Nejvíce trpí majitelé přirozeně suché pleti, ale mráz je zatěžkávající zkouškou pro každého.

Co dělat? Nedejte na pověry a klidně použijte hydratační krém. Jen hleďte na to, aby byl mastnější než obvykle. Povrch pleti pokryje hydrolipidovým filmem, a to potřebujeme. Hydratačních krémů se nemusíte bát ani v extrémních podmínkách, jak se traduje. Nenanášíte přece na obličej vodu, ale hydratující látky, které jsou dokonce někdy mastné. Omrzlinky se mohou objevit jen, když si budete často olizovat rty nebo necháte na obličeji vločky sněhu.

Celý článek čtěte v magazínu Ženy, který je součástí čtvrtečních regionálních Deníků.

Krémy věk nezastaví, vrásky ano
Krémy věk nezastaví, vrásky ano. Je ale potřeba dodržovat pravidla

V magazínu také najdete:

- Inspirace: pončo, pléd i kardigan
- Detox pro vaše zdraví
- Malování jehlou
- 12 zabijáků spánku
- Žena z Turnova pomáhá dětem na Bali

Předplaťte si Deník s pravidelnými čtvrtečními přílohami již od 76 Kč měsíčně. (objednávejte ZDE) nebo si jej můžete objednat i telefonicky na 272 015 015.

FRANTIŠKA TĚŠÍNSKÁ