Na obrazovkách se objevil nový televizní kanál CNN Prima News, čímž se k českým divákům dostal obsah nejslavnější zpravodajské televize světa. Stanice si vytkla cíl uloupnout si z diváckého koláče podíl zhruba 1,5 procenta, což se jí však zatím stále nepodařilo naplnit. I proto ve stanici došlo k poměrně brzké obměně vedení.

Fanouši přišli o návrat Erica Claptona do pražské O2 Arény.
Clapton nepřijel, tak jsme si ho vygooglovali

A ještě jednou televize, tentokrát ta veřejnoprávní. Poslanci v květnu zvolili nové členy Rady České televize, která má dohlížet na dodržování zákona o ČT. Jména nových radních vzbudila pozornost i tím, že se jimi stali lidé otevřeně kritizující samu podstatu veřejné služby.

Ročenka:
Speciál Deníku, který shrnuje celý rok 2020, najdete ZDE. Obsahuje událost každého měsíce, nejdůležitější zprávy, hrdinu měsíce i něco pro pobavení.

Po dlouhé nemoci zemřel ve věku 89 let cestovatel a jeden z nejvydávanějších českých autorů Miloslav Stingl. Procestoval 150 zemí světa, mezi jeho oblíbená témata a regiony patřily Oceánie a Latinská Amerika. Ze svých cest vytěžil materiál pro mnoho cestopisných televizních dokumentů a více než 40 knih. Ty představují celkový souhrnný náklad přes 17 milionů svazků. Severoamerický indiánský kmen Kikapů mu udělil čestný titul náčelníka včetně náčelnické čelenky a indiánského jména Okima (neboli Ten, který vede).

V národním parku České Švýcarsko shořely dvě památkově chráněné chaty.

Ačkoli hnutí Black Lives Matter funguje již zhruba sedm let, jeho aktivity nabraly na intenzitě po zabití Georga Floyda policistou, který se jej snažil znehybnit. Protesty se po USA převalily také do dalších západních zemí, které bojují s institucionálním rasismem. Zároveň se však potyčky s policií často změnily v regulérní bitvu, kde ideologie či protest již nehrály žádnou roli a spíše šlo o rabování či násilnosti.

Ostravskému herci Tomáši Novotnému zařídil koronavirus novou roli. Stal se hrobníkem.
Umělci nemají kvůli koronaviru na chleba, přesto pomáhají

Maďaři schválili zákon, který znemožňuje úřední změnu pohlaví.

V jemenském městě Aden byly kromě nákazy SARS-CoV-2 hlášeny i případy cholery, místní nemocnice byly uzavřeny, zdravotníci uprchli nebo odmítli ošetřovat kvůli chybějícím ochranným pomůckám i lékům.

Ve věku 87 let zemřel jeden ze zakladatelů rock’n’rollu Little Richard. Podle informací agentury AP bývalý zpěvák a klavírista zemřel po boji s rakovinou kostí. Richard se proslavil hity jako Tutti Frutti, Lucille a Long Tall Sally.

25. května dochází k takzvanému velkému rozvolnění: otevírají se restaurace i obchodní centra.