A jak se z instalatéra stane kadeřník? "Po ukončení střední školy jsem nastoupil do rodinné firmy jako instalatér. Práce mě ale nenaplňovala, v hlavě jsem měl vizi být pánským holičem a snil jsem, že si jednou otevřu barber shop. Nejspíše v tomto případě zapůsobily geny, protože můj pradědeček Emil Klopec z Petrovic a praprastrýc Ladislav Kijonka z Dětmarovic byli za první republiky vyučeni holiči," říká Marian Tichý.

Nejvíce zkušenosti nasbíral v ostravském barber shopu, kde se také před dvěma lety jsem se seznámil se svou současnou přítelkyní, která pracovala v konkurenčním barber shopu.

Potkali se dva lidé se stejnou představou o budoucnosti. "Je to tak. Měli jsme stejný cíl, a sice otevřít svůj vlastní podnik, což se nám loni v červnu splnilo a v Karviné v Ciolkovského ulici jsme otevřeli M&M Barber Shop," říká.

Marian Tichý provozuje v Karviné společně se svou partnerkou Marcelou Kindlovou barbershop.Zdroj: archiv M. Tichého

Barber shop je jakési "lepší" kadeřnictví, s nadstandardními službami a specifickou péčí o zákazníky. I proto je potřeba, aby se jeho majitel stále zdokonaloval. "Je to tak. Několikrát ročně jezdíme na různá školení a soutěže po Evropě," přiznává Marian Tichý.

V Karviné zatím nemá M&M Barber Shop konkurenci a jeho spolumajitel přiznává, že o klientelu nemají nouzi. "Jsme spokojeni. Dojíždějí k nám zákaznicí z okolních i vzdálenějších měst, třeba i z Kopřivnice, Frenštátu nebo Hlučína. Náš nejmladší zákazník měl čtyři roky a nejstarší, který chodí pravidelně, má 88 let," vyjmenovává mladý kadeřník a odhaluje filozofii barber shopů: "Klienti chtějí být kvalitně ostříháni, odreagovat se a příjemně si popovídat. K tomu jim nabízíme výbornou kávu, pivo, sklenku dobré whisky nebo kvalitního rumu."

M&M Barber Shop má jednoduchý rezervační systém, který je na webu www.mmbarbershop.cz

Marian Tichý provozuje v Karviné společně se svou partnerkou Marcelou Kindlovou barbershop.Zdroj: archiv M. Tichého

Majitelé podniku jsou i životními partnery. Děti zatím nemají a tak se ve volném čase věnují koníčkům, mezi něž patří cestování, příroda, tenis nebo zápasy MMA.

Fotbal už Marian definitivně pověsil na hřebík. Přestože hrají jeho bratr a jeho nevlastní otec Jiří Ligocký patří k dětmarovickýcm legendám. "Já už nehraju, ani rekreačně, skončil jsem před deseti lety. Dnes mám jiné zájmy, ale rádi s přítelkyní Marcelou chodíme fandit na zápasy klukům z MFK Karviná."

A jaké má tato dvojice v životě vyšší pracovní cíle a sny? "Máme v plánu otevřít další pobočku a nadále se zdokonalovat," dodává Marian Tichý.