Třiadvacetiletá česká turistka se vydala v úterý na túru do hor u obce St. Nikolai im Sölktal na severu spolkové země Štýrsko. S 28letým partnerem a dvěma psy vyrazila přes jezero Kaltenbachsee směrem k vrcholu Deneck.

Na cestě se žena chtěla podle rakouského tisku vyfotografovat. Při pózování ale uklouzla na strmé skále a zřítila se do hloubky asi 150 metrů. Těžkým zraněním na místě podlehla. Její tělo vyprostil až policejní vrtulník.

Slovák v problémech

Ve středu museli záchranáři pomáhat v rakouských Alpách také 64letému Slovákovi, který se zřítil do ledovcové trhliny. Muž s devíti dalšími dobře vybavenými sportovci zdolal vrchol Dachsteinu. Při sestupu se tři z horolezců, kteří k sobě byli svázaní lanem, pokusili přeskočit jednu z trhlin v ledovci. Prostřední z nich přitom uklouzl, čímž vyvedl z rovnováhy 64letého muže za sebou. Slovák se poté zřítil do trhliny.

Muž utrpěl těžké zranění nohy, jeho známým se jej ale z trhliny podařilo vyprostit. Přivolaný vrtulník nemohl kvůli silnému větru muže vyzvednout, do údolí jej tak museli na nosítkách snést horští záchranáři. Helikoptéra jej následně převezla do nemocnice ve Schladmingu.