VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Karvinsko

dnes 12:57

Český Těšín nově povede starostka

Český Těšín – V pátek dopoledne uzavřely tři vítězné politické subjekty, které vzešly z komunálních voleb, koaliční smlouvu. Každý z koalice ANO – Nestraníci – KDU-ČSL bude mít po třech radních a celkem 16 mandátů hlasů v 27členném zastupitelstvu.

dnes 10:00

Orlovka kauflandí se možná na jaře opět svobodně poplazí městem

Orlovka kauflandí. Takové jméno nese od čtvrtku mládě užovky obojkové, které svou přítomností na tři dny uzavřelo orlovský Kaufland.

včera 09:35

Agrese na úřadech práce stoupá. Karvinsko není výjimkou

„Počkám si na tebe a rozkopu ti tvoji držku!“ „Najmu si bratrance a tobě i tvému manželovi zlámeme obě ruce a nohy, to se budeš divit!“ „Zkus mi dát doporučenku, tak tě zabiju, ty šmejde. Vím, kde bydlíš…“

17.10.2018

Havířov hledá vánoční strom. Pokud nebude ze zahrady, bude z Beskyd

Vánoce se nezadržitelně blíží, a město Havířov hledá stromy, které by nazdobené na náměstích vytvořily vánoční atmosféru.

17.10.2018

Škola musela uzavřít tělocvičnu. Hrozí zřícení

Havířov – Žáci ZŠ Marušky Kudeříkové tráví hodiny tělocviku co nejvíce na venkovním sportovišti, nebo v náhradních tělocvičnách. Ta jejich není bezpečná.

16.10.2018

V Karviné podepsali koaliční smlouvu

Zástupci tří nejsilnějších stran po komunálních volbách v Karviné podepsali v úterý odpoledne koaliční smlouvu. Město i nadále povede primátor Jan Wolf z ČSSD. Česká strana sociálně demokratická bude mít dále dva náměstky, po jednom náměstkovi budou mít KSČM a hnutí ANO 2011. 

16.10.2018

Literární emoce bez hranic

V polském a Českém Těšíně se pustili do projektu, který mladým čtenářům originálním způsobem přibližuje kouzelný svět knih a problémy dospívajících dětí.

15.10.2018

Koalice se rýsuje. Jasno bude do konce týdne

Pokud nenastane nepředpokládaný zvrat, ve vedení Českého Těšína budou zástupci hnutí ANO, lidovci a Nestraníci.

15.10.2018

Nemocnice nutně potřebuje krev dárců

Akutní nedostatek dárců všech krevních skupin, kromě skupiny AB, má v těchto dnech Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj.

15.10.2018

Stavba silničního obchvatu Karviné má další zpoždění

Karviná – Původně se mělo začít v těchto dnech, další termín byl v červnu příštího roku. Podle nejnovějších informací se první výkop na stavbě silničního obchvatu Karviná uskuteční až za rok, tedy v říjnu 2019.  

14.10.2018

OBRAZEM: Výstava věnovaná 1. světové válce je k vidění v Havířově

Poutavá, hezky provedená a zajímavá. Tak lze v krátkosti charakterizovat panelovou výstavu ke stému výročí vypuknutí první světové války, umístěnou v předsálí havířovské Městské knihovny v ulici Svornosti.

AKTUALIZOVÁNO
13.10.2018

OBRAZEM: Senátní volby v Havířově. O druhé kolo je minimální zájem

Druhé kolo senátních voleb v karvinském okrese provází nízká účast, stejně jako v celé České republice.

13.10.2018

Upomínku na „osmičky“ vydalo Muzeum Těšínska

Muzeum Těšínska vydalo při příležitosti 100. výročí vzniku Československa pamětní medaili.

12.10.2018

Šedá zeď už není, zdobí ji místní školy, umělci i veřejnost. Podívejte se

FOTOGALERIE/ „Je to super.“ Takto si v pátek pochvalovala pokreslený a posprejovaný plot kolem areálu Průmyslového parku Karviná – někdejší Kovony - jednatelka společnosti Eva Tomanová a myslela to naprosto vážně. Ne, o ilegální malby tentokrát nešlo.

12.10.2018

V Karviné se rodí trojkoalice

Město by v nejbližších čtyřech letech mohla vést trojkoalice složená ze sociálních demokratů, členů hnutí ANO a komunistů. Takový je návrh, který všechny tři strany vzájemně projednaly v rámci povolebních vyjednávání.

12.10.2018

Vrcholí boj o Senát. Co říkají kandidáti druhého kola v Moravskoslezském kraji?

Druhé kolo senátních voleb se koná dnes a zítra (v pátek od 14.00 do 22.00 a v sobotu od 8.00 do 14.00 hodin) také na třech místech Moravskoslezského kraje.

AKTUALIZOVÁNO
12.10.2018

Had v Kauflandu v Orlové se našel. Obchod uzavřela užovka obojková

Pátrací akce je u konce. Prodejnu Kauflandu v Orlové na Karvinsku na tři dny uzavřelo mládě užovky obojkové. Ta, ačkoliv na pohled vypadá jako nebezpečný plaz, je neškodná. Do pátrací akce byli zapojeni hasiči, strážníci i odborníci.

12.10.2018

Začala stabilizace nebezpečného svahu

Naposledy v dubnu tohoto roku jsme čtenáře informovali o aktivních (a nebezpečných) sesuvných pohybech kopce Ujala nad doubravským důlním jezerem Kozinec, v důsledku kterých byla na neurčito uzavřena i místní komunikace číslo 23c, spojující Doubravu se sousední obcí Dětmarovice.

12.10.2018

Za rok ubyla téměř čtvrtina lidí bez práce

Porovnáme-li září 2017 a 2018, zjistíme, že ve statistikách úřadu práce je číslo v kolonce uchazeči o zaměstnání o tři a půl tisíce lidí méně, což téměř pětina evidovaných (22,2 procenta).

12.10.2018

Cena Městská knihovna roku patří Karviné

Moderní a přívětivé prostředí, propagace čtenářství či komunitní a kulturní aktivity nad rámec klasických služeb. To jsou jen některé z faktorů, jež mohou odlišovat průměrné knihovny od těch výjimečných.  

11.10.2018

V Českém Těšíně se (zdá se) rýsuje dohoda

Vypadá to, že se v Českém Těšíně schyluje ke změně na postu starosty. Podle informací ze čtvrtečního večera finišují jednání o možné koalici.

11.10.2018

Deník hledal cyklostezku za dva miliony. Nenašel ani metr

Ze zbrusu nové cyklostezky, kterou měla havířovská radnice před několika dny dokončit nákladem dvou milionů korun, není vybudován ani jeden metr.

11.10.2018

Hada v Kauflandu stále hledají, prodejna je nadále uzavřená

Intenzivní hledání hada v orlovském Kauflandu nadále trvá, prodejna je stále uzavřená. Na místě v tuto chvíli pomáhají také dobrovolní hasiči z Orlové-Poruby, přítomen je i odborník na plazy.

11.10.2018

Kdo bude novým senátorem?

V pátek a v sobotu se definitivně rozhodne, kdo ze dvou finalistů usedne do senátorského křesla. V prvním kole získal bohumínský starosta Petr Vícha 36,72 procent hlasů, bývalá havířovská primátorka a poslankyně Milada Halíková 16,45 procenta. 

11.10.2018

I psi si budou moci hrát. Ve vlastním parku

Dlouholeté volání majitelů psů jsou vyslyšena. V lesoparku Dubina v Karviné-Mizerově vznikne uzavřený psí park, kde si psi pod dozorem svých majitelů budou moci běhat a hrát. Část parku bude rovněž vyhrazena pro volný pohyb psů.

10.10.2018

Povolební jednání pokračují. Někde už vědí, že starosta zůstává

Čtvrtý den po komunálních volbách není v mnoha obcích stále úplně jasno o novém složení vládnoucí koalice.

10.10.2018

VIDEO: S kompostéry do Havířova přicestovala i kudlanka

Kudlanka nábožná vykoukla ve středu odpoledne na pracovníky, kteří v Havířově lidem rozdávají kompostéry na bioodpad.

10.10.2018

Kauflandem v Orlové se plazil had, prodejna je teď zavřená

Blíže neurčený druh plaza přinutil společnost Kaufland uzavřít svou orlovskou prodejnu. Had se zde uvnitř prodejny objevil v úterý ráno, zachytil ho i místní kamerový systém.  

10.10.2018

Psík Harry z útulku je dnes dobrovolnickou hvězdou

Neměl lehké mládí a skončil dokonce v útulku, na lidi ale nezanevřel. Statný pes Harry doslova září svou dobráckou povahou, lidi miluje a dnes je jednou z hvězd Domova pro seniory Slezské humanity v Karviné. Tam jednou týdně doprovází svou paničku, dobrovolnicí Adry Gabrielu Musiolkovou.

10.10.2018

Další dobíjecí stanice pro elektromobily

Během příštího týdne bude v Karviné uvedena do provozu další, v pořadí již čtvrtá dobíjecí stanice pro elektromobily.

9.10.2018

Havířov s novým primátorem. Změny se rýsují i v jiných obcích

Je to ujednáno. V pondělí hodinu před půlnocí se zástupci hnutí ANO, ČSSD, Hnutí pro Havířov a sdružení Společně pro Havířov (KDU-ČSL a STAN) dohodli na koaliční spolupráci.

9.10.2018

Akademie RE I start podpoří podnikatele z regionu

Speciální vzdělávací program pro současné i začínající podnikatele plánuje zopakovat společnost Residomo.

9.10.2018

Zvony, které neumlčely ani šachty, znějí v kostele již sto let

Orlovští evangelíci oslavili výročí svých zvonů. Vyšla i speciální publikace.

8.10.2018

V Orlové a Havířově už je jasno, v dalších městech se jedná

/AKTUALIZOVÁNO/ Něco málo přes 30 hodin stačilo v Orlové k tomu, aby se ustavila nová koalice. Tvořit ji mají Nezávislí+Změna pro lidi, KSČM, Volím Orlovou a SPD. Vítěz voleb – hnutí ANO – přechází do opozice.

AKTUALIZOVÁNO
8.10.2018

Podívejte se, kdo usedne do zastupitelstev Karviné a Havířova

Takto by měla podle výsledků víkendových komunálních voleb vypadat nová zastupitelstva Karviné a Havířova.

8.10.2018

Orlová už má svou koalici, město mj. možná převezme nemocnici

Nezávislí+Změna pro lidi, KSČM, Volím Orlovou a SPD. Takto vypadá koalice, která v Orlové vznikla přibližně 24 hodin po ukončení komunálních voleb a chystá se vést město v dalším volebním období. Do opozice naopak odchází dosud koaliční ANO, a to i přes to, že volby v Orlové vyhrálo.

8.10.2018

Přehlédnout se nesmí ani jedna čárka navíc

Náročný úkol v podobě sčítání hlasů připadá každé volby na členy volebních komisí, kteří nesmí přehlédnout ani jediný lístek a na nich ani křížek či čárku navíc.

8.10.2018

Poslední bašta levice

Jsou města, kde komunální volby dopadly podle očekávání. Jedním z nich je Bohumín, kde sociální demokraté opět přesvědčivě zvítězili, a dokonce mají o dva zastupitele více než dosud.

8.10.2018

Na jaře konečně začne přestavba přednádraží

Prostor před vlakovým nádražím se už příští rok dočká dlouho avizované proměny. Nově by mělo vzniknout 134 parkovacích stání. Součástí nového přednádražního prostoru budou také kryté zastávky a příchozí koridory. Povede tam i cyklostezka.  

7.10.2018

Voliči na Karvinsku se letos polepšili. I tak ale byli nejhorší v kraji

Byť to zpočátku tak nevypadlo, v letošních komunálních volbách využilo svého práva více voličů. Zatímco před čtyřmi lety přišlo k urnám 31,17 procenta voličů, letos to bylo o čtyři procenta více (35,40 %). V rámci kraje je ale Karvinsko na chvostu. Nejvíce lidí volilo na Opavsku – téměř 50 procent. Průměrná účast v kraji byla 41,72 procenta.

7.10.2018

Jan Wolf: Nechci, abychom v zastupitelstvu bojovali

Nebyli úplně klidní, protože ČSSD momentálně nezažívá na celostátní úrovni nejlepší období. Přesto se mohou karvinští sociální demokraté radovat, společně s kolegy z Bohumína dosáhli nejlepšího volebního výsledku ČSSD v celé republice.

6.10.2018

VOLBY 2018 na Karvinsku: Slaví sociální demokraté i lidé z ANO

Vítězové voleb v jednotlivých velkých městech okresu jsou jasní. V Bohumíně coby tradiční baště ČSSD opět slaví velkolepé vítězství a tentokrát mají důvod k oslavám i v Karviné, kde sociální demokraté zaznamenali velký návrat a o deset procent lepší výsledek než před čtyřmi roky.

6.10.2018

VOLBY 2018 v kraji: atmosféra ve štábech, k urnám přišlo 40 procent voličů

Úderem 14. hodiny se volební místnosti uzavřely. Začalo sčítání hlasů. Kdo usedne na radnicích obcí a měst na severu Moravy a Slezska? Sledujte s námi volební víkend v Moravskoslezském kraji.

5.10.2018

Volby na Karvinsku: už první hodiny přinesly solidní účast

FOTOGALERIE/ Teplé a slunečné počasí přilákalo orlovské voliče k volebním okrskům už před čtrnáctou hodinou. Krátce poté se zaplnily téměř všechny volební místnosti.  

5.10.2018

VOLBY 2018 v kraji: překvapení pro prvovoliče, jasná výhra i podezření z kupčení

FOTOGALERIE/ Úderem 22. hodiny se v České republice uzavřely volební místnosti. Komunální a někde i senátní volby budou v pokračovat ve sobotu v osm hodin ráno. Podívejte se, jak vypadal první volební den v Moravskoslezském kraji.

5.10.2018

Na volby v Českém Těšíně dohlédne více mužů zákona

Komunální volby. Období, kdy to v ulicích Českého Těšína v posledních letech zavánělo nepravostmi. Aby se co nejvíc podařilo eliminovat kupčení s hlasy, voličů, kvůli kterému se dokonce v roce 2010 volby ve městě opakovaly, budou na hladký průběh voleb dohlížet strážníci a policisté.

5.10.2018

Centrální hřbitov v Havířově má novou smuteční síň a více míst k pohřbívání

Nová smuteční síň, 219 nových hrobových míst pro pohřbívání a 1 392 urnových hrobů. To vše je výsledek rozšíření hřbitova v Havířově-Šumbarku, které trvalo dva roky a přišlo na 65 milionů korun.

5.10.2018

Nedostali jste volební lístky? Nic se neděje

V některých obcích už během minulého týdne, ve větších městech pak nejpozději v úterý oficiálně skončil roznos hlasovacích lístků do nadcházejících voleb. I přesto někteří občané lístky ve schránce nenašli, nebo je omylem vyhodili s reklamními letáky.  

4.10.2018

Přejde orlovská ZUŠ pod město?

Orlovská Základní umělecká škola J. R. Míši možná změní zřizovatele - z kraje přejde pod město - a zůstane ve své současné budově.

4.10.2018

Stomilionová sportovní hala v Těšíně má zelenou

Financování nové multifunkční sportovní haly nedávno schválili zastupitelé v Českém Těšíně, kde podobné rozměrné zázemí místní sportovní kluby už léta postrádaly.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT