Momentálně má křižovatka Palackého a Koperníkovy ulice tvar písmene „T“. Během necelých tří měsíců však projde razantní proměnou a stane se z ní kruhový objezd. Na ten se napojí nejen stávající silnice, ale i propojka s nově budovaným obchvatem, respektive přivaděčem od skřečoňského mostu k dálnici.

Práce na výstavbě rondelu si vyžádají uzavírku Koperníkovy ulice, a to v místě u malé zahrádkářské kolonie, a zúžení Palackého ulice. Ta by ale měla zůstat po celou dobu přestavby průjezdná. Na její krátkodobé uzavření může dojít pouze při finální pokládce asfaltu na novém kruhovém objezdu.

Až dosud museli motoristé ve směru od Karviné a Bohumína-Skřečoně, kteří měli namířeno například k aquacentru, objíždět doslova celé město. Po dokončení obchvatu pojedou řidiči ze skřečoňského mostu rovně a odbočí až u restaurace Rio a hned budou u bazénu nebo zimního stadionu.

„Toto dopravní řešení výrazně zkrátí cestu návštěvníkům zdejších volnočasových zařízení. Zároveň se tím velmi uleví obyvatelům Palackého ulice, kudy kvůli výstavbě skřečoňského mostu i dálničního přivaděče proudí veškerá doprava do celé sportovně-rekreační lokality," uvedl Petr Sobek z odboru dopravy.

Práce jsou naplánovány do konce května a po dokončení se tak napojí tamní sportovně-rekreační lokalita s aquacentrem, zimním stadionem na dálniční přivaděč ze skřečoňského mostu.