„Je to hrůza, museli jsme si tu pořídit psa na zahradu, protože nám tady kradli ze zahrady železo,“ postěžovala si redaktoru Deníku žena, která se představila jako Jana.

I když poté skončili krádeže, začal jiný problém. Nepořádek. Do sběren odevzdají nepřizpůsobiví občané železo a se zbytkem si hlavu už nelámou. Na cestě nebo v příkopu pak skončí například plastové láhve, pneumatiky nebo pytle a přepravky, ve kterých šrot přinesou.

„Dokonce nám občas prohrabují popelnice, jestli tam něco nenajdou, takže nám dělají nepořádek i tak. Už na ně vždycky voláme, že tam žádné železo není,“ kroutí hlavou nad chováním některých lidí paní Jana. Dokonce prý není týdne, kdy by někdo nezazvonil na zvonek a nezeptal se, zda nemají nějaké staré železo.

Na život vedle sběren si stěžuje i paní Anna. „Bezdomovci někdy třeba přivezou ledničku, tu rozmlátí na cestě, něco z ní pak dají do sběrny a zbytek pohodí po okolí,“ řekla obyvatelka ulice. Příkopy pak byly po jejich řádění plné odpadků. Lidé se prý bojí i o své věci. „Bezdomovci, kteří procházejí kolem, si prohlížejí na zahradách, kde by co ukradli a hned tady odevzdali do sběrny,“ dodala žena.

Prý se až styděla před návštěvou, která kroutila hlavou nad nepořádkem, který na ulici viděla.

Lidem došla trpělivost a obrátili se proto s žádosti o nápravu na městský úřad. Pracovníci odboru správy majetku provedli v ulici kontrolu.

„Při kontrole bylo zjištěno, že se podél ulice V Poli na pozemcích v majetku města nachází velké množství komunálního odpadu,“ informoval vedoucí odboru Jaroslav Vaněk. Počátkem března pracovníci města odpad z ulice uklidili. „Zároveň dáme podnět na městskou policii, aby zajistila zvýšený dohled v této ulici,“ uvedl Vaněk.

Podle zástupce ředitele Městské policie Orlová Romana Galii se strážníci více na tuto ulici zaměří. „Hlídky budou do této oblasti více chodit,“ potvrdil Galia, že dohled strážníků bude větší.