Proběhl tam totiž už 14. ročník tradičního esoterického festivalu. Během soboty a neděle tak v několika sálech proběhlo na 35 různých přednášek.

Kromě toho na chodbách stály desítky stánků, kde si lidé mohli zakoupit třeba CD s relaxační hudbou, čaje, amulety nebo třeba i oblečení. „Jezdí nám tu vystavovatelé z celé republiky,“ řekla organizátorka festivalu Pavla Richterová. Jejich zájem je prý tak velký, že zájemci se hlásili i poté, co již byl program uzavřen.

A zájem o festival je i mezi veřejností. „První ročníky byly ještě jednodenní, ale zájem mezi lidmi se zvyšoval, tak jsme nabídku zpestřili a rozšířili,“ vysvětlila organizátorka.

Obyvatelé z Karvinska i blízkého okolí mají podle jejích slov o esoteriku velký zájem. „A není to jen o tomto festivalu. Lidé chodí na přednášky po celý rok, třeba na meditace nám přijde na jedno sezení třeba 150 lidí,“ prozradila Pavla Richterová.

Není pak výjimkou, že festival pak navštíví stovky lidí. „Většinou už od ledna volají a ptají se, co tam letos bude. Někteří si koupí program a pak ho doma studují a kroužkují si přednášky, na které pak půjdou,“ poukázala na popularitu festivalu organizátorka.

I podle reakcí návštěvníků se snaží dělat festival na příští rok. „Snažím se program přizpůsobit tomu, co by mohlo zajímat návštěvníky a hlavně se to snažím kombinovat tak, aby nebyly dvě přednášky na stejné téma,“ dodala Pavla Richterová.

A podle názorů návštěvníků se organizátorům opravdu daří připravovat program, který zaujme. „Chodím tady pravidelně už od začátku, dříve jsem chodila i na přednášky, teď už spíše jen ke stánkům,“ prozradila Jindřiška Dančová.

Jak dodala, chodí tu také načerpat nové zkušenosti. „Doma občas vykládám karty, takže se tady občas něčemu novému přiučím,“ prozradila žena s tím, že pokud bude zdravá, tak se přijde podívat i příští rok.