Oprýskané domy, nepřizpůsobiví lidé, rušení nočního klidu a vysoká kriminalita. Všechno toto se většinou lidem vybaví, když se řeč zavede na Karvinou-Nové Město, které se ve městě familiérně říká šestka nebo osmistovka. Ale je opravdu tato čtvrť tak hrozná?

Redakce se rozhodla, že se život v lokalitě pokusí zmapovat na základě vlastní zkušenosti. Oslovila proto strážníky, kteří tam už několik let působí jako okrskáři a čtvrť znají dokonale. Když se jich zeptáte, zda je tato čtvrť opravdu tak hrozná, protože o ní kolují nejrůznější zvěsti, strážníci Vladislav Szmek a Ondřej Berki jen souhlasně pokrčí rameny. Jedním dechem však dodávají, že se situace za poslední dobu hodně zlepšila.

Každý den se problémovými lokalitami prožene několik "tajfunů", jak si nárazovou kontrolní akci strážníci pojmenovali. Kontroluje se vše od záškoláků po hledané osoby. Okrskáři však lidem pomáhají řešit i každodenní problémy. Ať už jsou to rozbité dveře, zničené schránky nebo unikající plyn.

Jaké je to v Havířově, Orlové a jinde? Čtěte úterní vydání Deníku s pravidelnými přílohami Karvinsko a Havířovsko.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#

Více o tématu se dočtete v tištěné nebo elektronické verzi Deníku

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoli a kdekoli na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.