Proti tomu ručnímu, který mají k dispozici dnes, bude nový radar instalovaný ve služebním vozidle. Nákup radaru už schválila jedenáctka radních s tím, že oficiální požehnání k pořízení ještě musejí svým souhlasem dát zastupitelé.

Radar by měl přijít na zhruba 850 tisíc korun, přičemž k pořizování technických pomůcek slouží Fond pro zvýšení bezpečnosti a ochrany osob a majetku a upevnění veřejného pořádku.

Současný radar strážníci používají téměř každý den, pokud to počasí dovolí. Loni havířovští strážníci řešili v oblasti dopravy celkem 9905 přestupků a zhruba deset procent z nich tvořila překročená rychlost.

Mají rychlost vozidel ve městě měřit strážníci? Vyjádřete svůj náztor v anketě pod článkem.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#
Více o tématu se dočtete v tištěné nebo elektronické verzi Deníku

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoli a kdekoli na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.