Konat se bude v pátek od 16 hodin v aule Obchodně podnikatelské fakulty a hlavním a jediným tématem bude budoucnost karvinské části Staré Město. Těžaři totiž projevili zájem pod touto lokalitou v budoucnu těžit uhlí a cílem pátečního setkání je právě informovat tamní obyvatele o postupu jednání s městem a především znát postoj vlastníků nemovitostí a pozemků ve Starém Městě.

První informativní schůzka zástupců OKD a lidí ze Starého Města proběhla na podzim. Na přelomu roku pak část Staroměstských založila sdružení Občané Karviné proti těžbě uhlí pod městem.

„Nechceme odtud pryč. Líbí se nám tady a budeme bojovat všemi legálními prostředky, abychom OKD zabránili zničit toto krásné místo,“ říká Monika Heisigová, jedna ze tří členů výboru tohoto sdružení.

Podivuje se nad skutečností, že se pátečního setkání lidí se zástupci OKD nezúčastní nikdo z radnice. „Dost nás to mrzí, protože jsme panu primátorovi i jeho náměstkům posílali oficiální pozvánku. Jediný, kdo se omluvil s důvodem, že je na dovolené, byl náměstek Wolf,“ říká Monika Heisigová.

Mluvčí města Šárka Swiderová však vedení města brání tvrzením, že páteční setkání pořádá OKD pro občany města a toto vedení města respektuje. „Je to prostor pro lidi a jejich dotazy směrem k OKD, takže jako řečník tam za město nikdo nebude. Město řeklo jasně, co chce po OKD pokud jde o občany i průmyslovou zónu, a to platí stále,“ vysvětila mluvčí Karviné.