Klub funguje jako občanské sdružení a lidé, kteří se na jeho chodu podílejí, to neklají zdarma. Futra je dnes navíc takříkajíc dva v jednom: nízkoprahový klub pro děti a mládež, kam se chodí mládež bavit převážně v odpoledních hodinách a několik večerů v měsíci je z Furtra klasický hudební klub, kde naživo hrají kapely. A to nejen tuzemské, ale i zahraniční.

„Chceme dát prostor kapelám, které si takzvaně nemá kde zahrát. Nechci , aby to znělo nějak nafoukaně, ale Futra už má celkem jméno a hlásí se nám i zahraniční kapely, že jedou turné a chtěli by si u nás zahrát,“ vysvětluje jeden z pracovníků klubu Futra Dan Nguyen.

A tak není výjimkou, že ve Futře si můžete poslechnout brazilskou, norskou nebo kanadskou kapelu. Nejsou to sice žádná známá jména, ale ne tak úplně. „U nás se hraje ´androš´, nejsme klasický rockový klub,“ říká Dan Nguyen. 

A tak v měsíčním rozpisů koncertů najdete ve Futře folkového písničkáře, ale i hip hopovou, punkovou či  crossoverovou kapelu z Austrálie. Pravidelně se v klubu scházejí příznivci východních filozofií a právě v těchto dnech končí již jedenáctý ročník Festivalu pro Tibet, na kterém se promítají filmy na toto téma. V klubu funguje také čajovna.

Pokud jde o návštěvnost, jsou s ní provozovatelé vcelku spokojeni. „Program ve Futře je vyhraněný. Máme určité mantinely, za které nechceme jít a prostot máme i realitně stabilní okruh návštěvníků. Samozřejmě, že kdybychom měli více peněz, dělali bychom více věcí. Ale příjem máme pouze z provozu baru, takže to je tak, bychom nemuseli zavřít a mohli něco občas zorganizovat,“ dodává Dan Nguyen.