Třiapadesátiletý Svatoslav Šopík je onen muž, o němž se po městě šušká jako o „tom hladovkáři“. V pátek trávil už třetí den na trávníku před budovou bývalého Okresního úřadu v Karviné, kde sídlí část úřadu práce.

Právě návštěva úřadu práce, kde si jako čerstvě nezaměstnaný vyřizoval dávky, byla impulsem, proč se k této formě protestu odhodlal.

„To, co se kolem sociálních dávek děje, to nemá obdoby. Představte si, že mi řekli, mi snížili dávku na živobytí na 1600 korun. Z toho mám vyžít? Navíc jsme astmatik a měsíčně vydám 600 korun za léky,“ postěžoval si muž.

Vyřazený horník, který donedávna pracoval u bezpečnostní agentury, se zabydlel hned vedle vchodu do budovy. Na lavičku postavil kartonové cedule, na kterých si můžete přečíst, proti čemu protestuje a za co bojuje. Nelíbí se mu systém, který zavedl nový ministr práce a sociálních věcí a jak píše, aby veřejnost vyburcoval k Drábkovu odvolání, rozhodl se zahájit protestní hladovku. „Psal jsem už ministru Drábkovi i na prezidentskou kancelář, ale nikdo se neozval,“ říká rezignovaně muž, který prý skutečně jen pije a jediným jeho jídlem je prý tatranka. 

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#
Více o tématu se dočtete v tištěné nebo elektronické verzi Deníku

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoli a kdekoli na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.