V Havířově funguje řadu let hudební klub v prostorách KD Leoše Janáčka. Legendární Jazz klub vsadil momentálně na mladé muzikanty. Zájem o jejich koncerty je velký, takže podnik prosperuje.

„Situace se v posledním období hodně zlepšila. Před pár roky to bylo mnohem horší. Nyní už lidé zase na koncerty chodí ve větší míře, takže u my můžeme být celkově ve větším klidu. Dá se říct, že momentálně se nám daří dobře,“ uvedl provozovatel Jiří Bořuta.

Na nějaké velké vyskakování to ale určitě není. Když jsou pořádané větší akce, Bořuta nechybí za výčepním pultem, kde svým zaměstnancům pomáhá. „Tak dobré, abych si najal další síly, to zase není. Jestli chci prosperovat, tak se musím prostě snažit a občas přiložit ruku k dílu a pracovat. Mladí mě naštěstí berou v pohodě, takže žádné trauma z toho nemám,“ uvedl dále stále aktivní bubeník, když čepoval pivo na soutěži amatérských kapel Líheň 2012.

Při skládání programu vsadil hlavně na muzikanty z Havířova a okolí, což se mu určitě vyplácí. „Je to tak. Hlavním hnacím motorem našeho klubu je momentálně regionální muzika. Mladí muzikanti dostávají šanci zahrát si na veřejnosti a zároveň přitáhnou do klubu většinou i početnou skupinu svých fanoušků, takže z toho preferují obě strany. Navíc předávají hodně energie, a tu potřebujeme všichni,“ poukázal Bořuta.

I on se snaží nabídnout ve svém podniku zajímavá vystoupení. Ale ty nejsou zas tak časté. „Kdysi jsme byli pilnější, ale nyní pořádáme hudební perličky tak dvakrát do roka. Ale zase to stojí za to, když jsme tu měli koncem loňského roku i skvělé americké muzikanty z kapely Phishbacher New York electric,“ dodal s tím, že mu pomáhají k pořádání mnohdy i finanční dotace z města.