Střední škola hotelová, obchodní a polygrafická pro ně uspořádala výtvarnou soutěž nazvanou ARTSŠHOP a ty nejlepší práce jsou k vidění v Čítárně a kavárně NOIVA v Českém Těšíně do 17. dubna. 

„Loni jsme zorganizovali nultý ročník soutěže, a protože se setkal se zájmem, letos v soutěži pokračujeme. Chceme, aby se na škole stala tradicí a motivovala studenty ke kultivování výtvarného projevu a prezentaci tvůrčích schopností,“ říká učitel odborných předmětů Michal Popieluch.

Zatímco loni soutěž probíhala pouze ve fotografii, letos byly kategorie hned tři -  fotografie, výtvarná technika a počítačová grafika. Do soutěže došlo na pět a dvacet prací.

První dvě místa v kategorii fotografie a výtvarná technika získala Aneta Čmielová, studentka maturitního ročníku. Také loni si odnesla prvenství. „V prvních dvou ročnících mne nejvíce bavilo technické a odborné kreslení, nyní je to knihařské zpracování a fotografie, která se také vyučuje v rámci předtiskové přípravy,“ prozradila Aneta. „Nejraději fotím postavy, krajinu, přírodu. Od doby, co mi rodiče koupili k osmnáctinám foťák, se fotografování stalo mým velkým koníčkem,“ dodala.

Baví ji však také další předměty související s uměním a proto by se ráda věnovala uměleckému oboru i po maturitě na vysoké škole.

Polygrafie se vyučuje v Českém Těšíně čtvrtým rokem a letos jej ukončí maturitní zkouškou první absolventi. „Polygrafický obor má široké spektrum možností něco vytvářet, je to obor o krásné tvorbě, o tvorbě knih, pozvánek, časopisů, ale také fotografií. Kromě teoretických poznatků získávaných ve škole obohacujeme studenty návštěvami odborných veletrhů, bienále a také zahraničními stážemi, kde mají možnost nejen načerpat cenné zkušenosti, ale také najít skvělou inspiraci pro svoji tvorbu,“ uzavřel Michal Popieluch.

EMILIE ŚWIDROVÁ