Lidé z managementu OKD a zástupci Dolu Karviné se snažili lidem vysvětlit všechny důsledky, jaké by případná těžba mohla mít, což se lidem nelíbilo. Obviňovali OKD z manipulace se znalci, ze zamlčování některých faktů a mnohdy měl moderátor diskuse co dělat, aby některé rozvášněné řečníky vůbec ukočíroval.

Fakta jsou však jasně daná. OKD chce těžit pod Starým Městem, a aby k tomu získalo povolení, musí mít vyřešeny střety zájmů s vlastníky jednotlivých nemovitostí. Nabízí jim výkupy na základě znaleckého odhadu, nebo přestěhování do nových domů v Karviné-Mizerově, kde již má připravenou lokalitu pro zhruba 150 nových domů.

P.S. Z vedení karvinské radnice se setkání nikdo nezúčastnil.

Více se dočtete v pondělním Karvinském deníku

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#
Více o tématu se dočtete v tištěné nebo elektronické verzi Deníku

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoli a kdekoli na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.