Ti, kdo žili v naději, byli zklamaní, protože se jednalo pouze o prodej jednoho bytu, ve chodě domu, ve kterém byl v držení města jako poslední. Zástupci vedení města následně potvrdili, že s další privatizací bytového fondu vůbec nepočítají. „V tomto ohledu koalice s žádnou změnou nepočítá. Víme, že opozice by viděla ráda, aby se byty prodávaly ve větší míře, ale my s jejich názory v tomto ohledu nesouhlasíme,“ uvedl náměstek primátora Petr Smrček.

Opoziční zastupitelé se netají tím, že by rádi městský bytový fond zúžili. Dokonce už značně slevili z původních návrhů a spokojili by se s mnohem menšími čísly. Původně navrhovali privatizaci šedesáti až osmdesáti procent městských bytů, a nyní by se spokojili i se třiceti procenty.

„Nikdo se nedívá na to, že v Havířově neustále ubývá lidí. Jedná se nám hlavně o mladé rodiny. Kdybychom jim umožnili koupi bytu za rozumné peníze, tak bychom je k městu jejich majetkem vlastně přivázali a oni by nám pak neutíkali do jiných měst. Do městské pokladny by navíc přitekly peníze, za které bychom postavili malometrážní byty pro důchodce. Těch je dlouhodobý nedostatek, takže bychom tímto krokem řešili hned několik problémů najednou,“ vysvětlil za ODS Radomil Schreiber.

Jelikož vládnoucí koalice prodej bytů zásadně odmítá, nelze v nejbližších letech očekávat podstatné změny. 

čtěte také:
Havířovská opozice by privatizovala obecní byty
Havířov zastaví privatizaci městských bytů
Havířovské byty k prodeji jen někde
Karviná už prodala všechny městské byty