Senioři jsou známí tím, že pro nemocnici pravidelně vyrábějí hadrové panenky. Tentokrát se rozhodli pro změnu a děti dostaly velikonoční zajíčky. „K velikonocím patří to, že se rodí malí zajíčci. Je jich všude plno, tak jsme si řekli, že nemohou chybět ani v havířovské nemocnici. Po dohodě jsme je dali na dětské oddělení a také na infekční oddělení, kde jsou děti také,“ vysvětlil Jiří Jedlička.

Ten pracuje v SVA a do výroby zajíčků zapojil společně s manželkou několik dalších důchodců. Manželka nastříhala látky a ostatní pomáhali zajíce vyplnit, částečně vyzdobit a zašít. Dětem to dělá radost a my tím krátíme volný čas,“ vysvětlil dále Jedlička.

Právě nečinnost ve volném čase ho trápí. Aby se v důchodu nenudil, vymýšlí neustále další aktivity. „Teď se chystáme na brigádu. V tomto týdnu bychom chtěli v areálu našeho střediska vysadit několik keřů. Už jsme si pořídili vrták a na práci se moc těšíme. Já osobně nemůžu jen tak v klidu sedět a dívat se na televizi. Snažím se proto i fotit nebo skládat básničky,“ dodal.