Někteří nepořádní klienti sběren totiž odevzdají železo a zbytek prostě odhodí. Na cestě nebo v příkopu pak skončí například plastové láhve, pneumatiky nebo pytle a přepravky, ve kterých šrot přinesou.
„Bezdomovci někdy třeba přivezou ledničku, tu rozmlátí na cestě, něco z ní pak dají do sběrny a zbytek pohodí po okolí,“ řekla redaktoru Deníku jedna z obyvatelek ulice.
Dokonce prý i prohrabují popelnice, aby zjistili, zda tam nenajdou něco, co by mohli zpeněžit, a dělají tak nepořádek i tímto způsobem. Na dotaz, zda ví, že by v ulici mohla vyrůst ještě třetí sběrna, zděšeně vytřeštila oči.
„To si snad děláte srandu, vždyť tu za chvíli bude více sběren, než baráků,“ ulevila si žena.
Radnice nechce, aby v tomto místě vznikla další sběrna.
„Je neuvěřitelné, že v okruhu sta metrů by měla vyrůst třetí sběrna surovin. Ulice Slezská (ulice V Poli na ni navazuje pozn. red.) je příjezdovou cestou do města a nedokážu si to představit nejen z estetického hlediska, ale ani proto, že blízkosti mají lidé svá obydlí,“ podotkl místostarosta Miroslav Koláček.
Podle něj navíc zřízení sběrny napomůže k dalšímu nárůstu drobných krádeží, se kterými město bojuje. „Zřízení sběrny rozhodně není v zájmu města a jeho obyvatel,“ zdůraznil místostarosta.
Se zřízením sběrny nesouhlasí ani architekti. „Z mého pohledu je všeobecně umístění průmyslových dvorů a prostranství, kde se nedá zajistit z provozního hlediska úklid, při vjezdu do města nežádoucí,“ upozornil architekt David Kotek.
Problémem prý také je, že samotný pozemek je pod rovinou pohledu, vše tak půjde vidět.
„Vznáším tedy podnět na změnu využití nejen tohoto místa, ale podél celé ulice, a to zejména z důvodu estetického, jedná se o sousedství s bydlením hromadným a sousedství s řekou. Tedy z důvodu přímého ohrožení krajinného prvku například olejem. Z těchto důvodů s umístěním sběrny nesouhlasím,“ uvedl Kotek.