Pokud by se podařilo naplnit všechny předsevzaté cíle, stal by se Stružník vyhledávaným sportovním centrem se zaměřením na střelecké disciplíny. Nyní mají v místě myslivci střelnici s vrhačkou asfaltových holubů. V sousedství strážníci využívají svou střelnici pro výcvik střelby ze služebních zbraní, případně tam pořádají soutěže ozbrojených složek, nebo dětské soutěže ve střelbě ze vzduchových zbraní.

Chata mysliveckého sdružení však potřebuje rekonstrukci jako sůl. V žalostném stavu je skutečně od podlahy po střechu. Nevyhovující je sociální zázemí, kuchyň, elektroinstalace i vytápění.

Modernizaci si však žádá také střelnice městské policie, která leží v sousedství chaty. Proto se myslivci se strážníky dohodli na spolupráci.

„Máme připravený projekt, který by zvelebil celou lokalitu. V první fázi bychom chtěli rekonstruovat mysliveckou chatu, která by poskytla zázemí nejen myslivcům, ale i strážníkům. Společným využíváním bude provoz chaty výhodnější. Chata bude mít vlastní čističku vody, nové sociální zázemí, kuchyň, místnost pro audiovizuální a laserovou techniku k výuce střelectví, myslivosti i ochraně přírody,“ řekl ředitel Městské policie HavířovBohuslav Muras, který je současně členem mysliveckého sdružení.

Plány myslivců a strážníků však jdou ještě dále. Po rekonstrukci chaty by rádi v místě stávající střelnice a bývalého fotbalového hřiště vybudovali velkou moderní krytou střelnici. Taková není v celém regionu ani jediná.