Stačí jen to, aby byla věž v dobrém technickém stavu. „Už jsme objednali odborníka, který by měl do několika dnů posoudit, zda je statika věže dobrá. Jestliže bude vše v pořádku, nevidím jediný důvod, proč by se v létě nemohlo z deseti metrů skákat," uvedl ředitel provozující Správy sportovních a rekreačních zařízení Havířov Václav Wicher.

Skokanská věž patří mezi největší atrakce koupaliště. Otevírá se vždy v pravidelných intervalech a už několik minut před tím se před schůdky tvoří dlouhé fronty. Každý rok se najdou zájemci, kteří by si rádi skočili i z nejvyššího stupně. Na skoky z desítky si však vzpomínají už jen opravdoví pamětníci. 

Právě za skoky z deseti metrů se přitom do Havířova sjížděli lidé ze širokého okolí, protože havířovská věž je jednou z mála v regionu. Odvážní skokani vždy sklidili za skok potlesk. Současně ale nebyl vypískán nikdo, kdo si skok na poslední chvíli rozmyslel.

„Určíme předem provozní hodiny a budeme provoz pečlivě řídit. Poslední slovo bude mít ale opravdu statik," dodal Wicher.

Čtěte také:
VIDEO: Skoky do vody patří mezi oblíbenou zábavu
Plavčíci ani lékař si na nudu stěžovat nemohou