Kromě nového kabátu všechny zaujalo například parkoviště, které bylo umístěné na střeše budovy. Pravda je ovšem zcela jiná. V současné době probíhá postupná oprava fasád a dílčí úpravy některých pater.

„Jedná se o studii, kterou asi někdo stáhl architektům z jejich stránek a pak ji začal šířit jako oficiální materiál. Rekonstrukce v takovém rozsahu si vyžádá několikaletou přípravu a v současné době není aktuální " vyvrátila fámy ředitelka OD Elan Dana Marynčáková.

Nepravdivé informace se rozšířily i díky tomu, že zástupci vedení OD Elan hodlají v létě přestavět postupně vnitřní prostory a lidé si k tomuto faktu následně hodně přidali. Někteří nájemci budou kvůli tomu muset na nějaký čas své prodejny uzavřít, o čemž už s vedením jednali.

„Počítáme s tím, že v létě provedeme rekonstrukce postupně a určitě nedojde k úplnému uzavření Elanu. Například přízemí bude otevřeno po celou dobu rekonstrukce.

Další patra se budou uzavírat dle nutnosti. Přesný harmonogram ještě nemáme k dispozici, ale chceme stihnout vše během léta", upřesnila Marynčáková s tím, že většina stávajících nájemců zůstane, ale některé obchody budou obsazeny novými prodejci.