Na ploše 30 hektarů mohou návštěvníci zhlédnout téměř stovku statických i pohyblivých modelů dinosaurů a kosterních pozůstatků z druhohor.
DinoPark Ostrava, který letos zahájil už čtvrtou sezónu své existence, nabízí i spoustu dalších atrakcí a zajímavostí. Ve 3D kině mohou lidé v DinoParku zhlédnout filmy a získat tak pocit, že se kolem nich živá zvířata přímo prohání. „Nově vznikl 3D film Triceratops, který přibližuje příběh malého tvora, který musí k přežití v drsných druhohorách najít partnera," zve návštěvníky k promítání manažer DinoParku Ostrava Přemysl Bošina.

V parku si přijdou na své i milovníci rostlin. Unikátem je živá druhohorní rostlina, která na planetě žila před 175 miliony let. V pavilonu s názvem Cesta do minulosti Země pak lidé uvidí opravdové pozůstatky z pravěkých dob. A samozřejmě se v celém areálu setkají s již zmíněnými modely dinosaurů v životních velikostech.

„Letošní novinkou je šest metrů dlouhý robotický model Polacanthuse, mírného býložravce ze 125 milionů let staré minulosti, a dále šestimetrový model Brachiosaura, který doplní stávající stádo těchto nádherných býložravců," láká Bošina.

Do části parku, která není pěšky přístupná, sveze návštěvníky k další prohlídce DinoExpres, jízda je započítána už v ceně vstupenky do celého areálu.

DinoPark Ostrava můžete navštívit až do září každý den od 9 do 18 hodin, v říjnu bude otevřený pouze o víkendech. Cena za vstup pro dospělého je 120 korun, pro dítě 50. Rodina se dvěma dětmi zaplatí za návštěvu 300 korun. Vzít s sebou můžete malé děti, pro které je v parku dětské hřiště, nebo i psy. Část areálu má pak bezbariérový přístup. Do parku se dostanete autem nebo autobusem z Karviné a Orlové, kdy vystoupíte na zastávce Doubrava, DinoPark.

JAN OLŠAR