Bývalý důlní měřič Jaroslav Dvořák z Karviné asi není milionář a trávník nestříhá zadarmo, nicméně podobně jako filmový Forrest Gump donekonečna brázdí travnaté pláně na novém karvinském golfovém hřišti.

Ale pro něj to není jen práce. Ke golfu totiž přičichl už před pár lety a občas si zajel „pinknout" na hřiště do nedaleké Ropice. „Golf mě baví, i když nejsem kdovíjaký hráč. Ale když se naskytla šance pracovat tady na hřišti, přihlásil jsem se a vybrali mě," popisuje svoji anabázi dvaašedesátiletý Jaroslav Dvořák.

V práci ho můžete vidět podobně jako Forresta Gumpa na motorové sekačce. Jen o hodně modernější než ve zmíněném filmu. Když s kolegy vyrazí na hřiště, vypadá to frajersky. „Bouráci" na silných strojích. „Jo, asi to vypadá dobře," připouští Dvořák. „Možná to vypadá, že si tady vozíme prdel, ale ona to není žádná legrace. Musíme správně nastavit nože, dodržovat sklon a směr sekání," vyjmenovává část věcí, nutných pro to, aby golfový green vypadal tak, jak má.

Na padesátihektarovou plochu Mistrovského a Cvičného hřiště vyrážejí několikrát týdne čtyři muži na silných strojích. A mají co dělat. V létě, až tráva poroste rychleji, budou v akci obden.

Hru ale dvaašedesátiletý údržbář v novém Golfovém resortu Lipiny zatím nezkusil. Prý nebyl čas. „Teď mám jiné zájmy. Mám zahrádku a tak se jí musím věnovat. Ale v létě, až bude čas, tak si určitě pinknu," říká bývalý důlní měřič, který i v důchodě zůstal věrný OKD, kde pracoval většinu života. „Vytyčoval jsme támhletu šachtu i stavby tady v areálu," říká Jaroslav Dvořák a pohledem zamíří na skipovou věž Dolu Darkov. Šachtu má totiž stále na dohled.

V Karviné otevřeli golfové hřiště, jedno z nejdelších v Evropě