Registrace účastníků první jízdy však začíná na Masarykově náměstí ve Fryštátě už v 9 hodin.

Po startu se peloton vydá směrem k řece a podél ní poté přes Staré město, Dětmarovice, Věřňovice a Dolní Lutyni do Bohumína. Mezi cyklisty chybět ani primátor Karviné Tomáš Hanzel jeho bohumínský kolega Petr Vícha.

U hraničního přechodu ve Starém Bohumíně je budou čekat bohumínští účastníci jízdy a společně se všichni ve 12.15 hodin vydají po polské straně směr Tworków, ke zřícenině tamního zámku.

Show na náměstí

Ale zpět do Karviné. Na Masarykově náměstí bude od 9 hodin připraven doprovodný program. Hrát bude kapela Kabát revival a sledovat můžete také exhibici na kolech, na které se představí členové místního Wheel clubu.

„Na všechny cyklisty na náměstí čekají až desítky kilometrů a mapa tras, na zaregistrované tričko, a také občerstvení. Všichni cyklisté dostanou knížku zajímavých míst po trase, kam budou moci postupně sbírat razítka, za kompletně vyplněnou knížku pak dostanou odměnu. Knížečky jsou k mání třeba v infocentrech měst," řekla mluvčí Karviné Šárka Swiderová.

Nová cyklostezka vede z Chotěbuzi až do polské Ratiboře a měří celkem 72 kilometrů.

Na české straně vede zčásti po dnešních místních komunikacích, nově vybudovaných stezek je 17 kilometrů, z toho jen v Karviné více než 13 kilometrů.

Podrobnosti najdete na www.cyklotrasaolse.cz.