„Na první pohled to vypadá jako beton, ale to je jen zdání. Plocha je pokrytá několika vrstvami. Jako poslední je použita pryžová podložka, která je ještě potažená stěrkou. Courtsol je opravdu velmi kvalitní povrch, který zaručuje rovnoměrné odskoky. Jelikož to ale není beton, tak netrpí tolik klouby ani míče," vysvětlil prezident TK Havířov Petr Špok.

Kurty jsou umístěné na ploše bývalého škvárového fotbalového hřiště. Výstavba stála pět milionů korun a sportovní klub si dokázal prostředky na tuto investiční akci zajistit ve formě státní dotace.

Nové kurty Tenisového klubu Havířov

„Celou částku nám poskytlo ministerstvo školství. Nyní bychom chtěli tyto kurty dostat pod střechu. Na výstavbu haly, která by měla stát okolo dvaceti milionů, budeme žádat další peníze opět po ministerstvu. A ani to nebude poslední investice, kterou bychom na této ploše chtěli použít. Ale to je ještě hudba budoucnosti," uvedl dále Špok s tím, že pro růst mladých sportovců jsou nové kurty ideální a bez nich se mezi špičkové tenisty dostávají mnohem hůř.

I když se sportoviště otevřelo teprve koncem minulého týdne, postavené bylo už v loňském roce. Kvůli menším závadám se ale musela kolaudace odložit na tento rok, když se loni odstranění závad nestihlo. „Poslední úpravy už nepovolily v roce 2011 klimatické podmínky. Vedli jsme proto reklamační řízení a nyní už je vše v pořádku," vysvětlil zpoždění prezident TK Havířov.