V pořadí už 16. ročník soutěže se konal na střelnici pořádající Městské policie Havířov. Policisté museli přesnou mušku prokázat ve třech disciplínách limitovaných časem a v některých museli mířit po předchozí fyzické zátěži.

V prvé disciplíně střelci pálili na terč vzdálený 50 metrů v limitu jedné minuty, přičemž museli jednou přebíjet zásobníky. Ve druhé prokazovali rychlost a přesnost zásahu na tři otočné terče a ve třetí se museli dokázat soustředit po padesátimetrovém běhu na střelbu na dva terče vzdálené 25 a 50 metrů.

Letošního ročníku se účastnili strážníci a policisté z Havířova, okolních měst a také policisté z italského města Colegno a litevského Mažeikiai, se kterými Havířov udržuje partnerství. Celkem se účastnilo jedenáct dvoučlenných týmů.

Nejvíce bodů, celkem 570, nastříleli domácí strážníci Vladimír Hanzl a Václav Antošík, který se současně stal i absolutním střelcem. Ani v jedné disciplíně jako jediný neměl méně než 100 bodů. Protože pohár primátora vyhráli letos potřetí, zůstává jim nastálo a do dalšího ročníku musí být vyroben nový.

Na druhém místě se umístili strážníci z Karviné Lukáš Balicki a Michael Rumpel. Třetí místo vybojovali strážníci z Ostravy Oldřich Dunaj a Ondřej Glett.

„Vítězství našeho týmu nás samozřejmě těší, zvláště pak, když jsme v historii soutěže dokázali pohár do našeho vlastnictví vybojovat už třikrát. Po třech po sobě jdoucích vítězstvích zůstává putovní pohár držitelům a primátor města musí pořídit nový. Tento pohár jsme navíc získali v době, kdy slavíme 20. výročí založení našeho sboru," řekl ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.