Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Orlová chce být městem bez drog

Orlová - Žáci 8. a 9. tříd orlovských základních škol se ve středu seznámili s největší pravidelnou protidrogovou kampaní spojenou se sportem. Slavností zahájení 10. ročníku Cyklo-běhu za Českou republiku bez drog proběhlo v pondělí v Břeclavi, v polovině týdne dorazil tým organizátorů a cyklistů také do Orlové.

14.6.2012 1
SDÍLEJ:

Cyklisty nezastavil v osvětové jízdě proti drogám ani déšť. Foto: Andrea Vargová

Původně se tato protidrogová akce měla konat ve zdejším amfiteátru, deštivé počasí ale tomuto záměru nepřálo. Organizátoři z občanského sdružení Řekni ne drogám řekni ano životu měli ale naštěstí připravenou i „mokrou variantu", a tak se zábavně-naučná přednáška konala v orlovském kulturním domě.

Moderátor mládež vtipně přivítal a vzápětí pozval na pódium hlavního pořadatele Vlastimila Špalka, který stál u zrodu této kampaně a věnuje se jí už celých 10 let.

„Naším cílem je poukázat na trýznivou neinformovanost na poli drogové prevence. Usilujeme o zvýšení drogové gramotnosti a osvěty v naší zemi. Vybízíme k celospolečenské aktivitě a zodpovědnosti v přístupu k tomuto problému," popsal účel kampaně Vlastimil Špalek.

Starosta: S drogami budeme bojovat

Starosta Orlové Jiří Michalík ujistil všechny zúčastněné, že vedení města si uvědomuje, jak je otázka řešení drogové závislosti a primární prevence akutní a závažná. „Proto jí budeme věnovat více pozornosti než doposud," slíbil Michalík.

Kompletní prohlášení o postoji k řešení drogové problematiky přečetla na pódiu jedna ze zúčastněných studentek a starosta i oba místopředsedové ho před zraky publika stvrdili svým podpisem.

Představit se přišel samozřejmě i tým devíti cyklistů, kteří od pondělka najeli už více než 277 kilometrů a do 22. června, kdy celá akce v Praze skončí, je ještě dalších tisíc kilometrů čeká. Kapitán Jan Schicker upozornil zejména na nejstaršího člena týmu Miroslava Šobáně, který je ve svých 65 letech zvládá 130 kilometrů denně bez problémů. Z pódia pak amatérští cyklisté nasedli na kola a v doprovodu mohutného potlesku vyrazili do Ostravy.

„Dnešní zhruba hodinová akce byla spíše o tom seznámení se s touto protidrogovou kampaní než o nějakém předávání zásadnějších informací. Na ty dojde v září, kdy přijedeme proškolit celý druhý stupeň zdejších základních škol," doplnil Vlastimil Špalek.

Projekt „Řekni ne drogám řekni ano životu" vznikl v polovině 80. let ve Francii jako odpověď na rostoucí počet uživatelů drog v celé Evropě. U jeho zrodu stáli členové Scientologické církve.

Projekt se velmi rychle rozšířil po celém světě a dnes působí zhruba ve 40 zemích formou neziskových organizací a veřejně prospěšných společností, ve kterých působí místní scientologové, lidé z veřejného života, sportovci, umělci, lidé různých vyznání a další spolupracující organizace.

Andrea Vargová

Autor: Redakce

14.6.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Richard Balcar dosáhl na životní úspěch.

Richard Balcar dosáhl životního úspěchu

Ilustrační foto.

Ve vlaku hořelo. Okolnosti vyšetřuje policie

Nebezpečný recidivista vyhrožoval zabitím dítěte. Podle policie pouhý přestupek

Havířovská veřejnost ztrácí iluze o pravém poslání policie, která zřejmě čeká, až nebezpečný 13x soudně trestaný a nevypočitatelný feťák Filip K. skutečně někoho na ulici zabije. 

Poznáte mladé ženy, které si z bankomatu měly vybrat cizí peníze?

Havířovští policisté šetří krádež dámské peněženky. Žena nakupovala v jednom havířovském marketu a v nákupním vozíku si nechala batoh a nákupní tašku. V nestřeženém okamžiku jí někdo odcizil peněženku, ve které měla mimo jiné i platební kartu.

Přípravu stavby průmyslové zóny Nad Barborou brzdí soudní spor

Karviná – Rok od nástupu nového vedení kraje se příprava stavby průmyslové zóny Nad Barborou nijak neposunula. Hejtman Ivo Vondrák na toto téma Deníku řekl, že se již naplánovanou smlouvu o přípravě zóny nepodařilo realizovat, protože nebyl splněn předpoklad, že pozemky pro zónu budou sceleny.

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

V Česku pátý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nová maxima dnes hlásí 25 ze 144 stanic měřících 30 a více let, většinou v Moravskoslezském a Zlínském kraji, kde bylo i přes 22 stupňů Celsia. Nový rekord si ale připsala i Labská bouda v Krkonoších. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení