VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Havířovští poděkovali statečné družinářce a poslali ji do lázní

Havířov – Členové Zastupitelstva města Havířova se v pondělí po poledni sešli v sále KD Radost, aby společně rokovali. Vedení města před jednáním ocenilo statečnou družinářku a také ředitelku ZŠ Moravská.

25.6.2012
SDÍLEJ:

Primátor Havířova Zdeněk Osmanczyk děkuje a oceňuje družinářku ze ZŠ Moravská Lenku Slavíkovou. Foto: Libor Běčák

Mezi body programu byla například stavba nového fotbalového hřiště s umělým povrchem v Městské fotbalovém areálu, rozdělení dalších dotací pro sportovní, kulturní a zájmové organizace nebo schválení vyhlášky o čipování psů.

Zasedání začalo ve 13 hodin. Prostor pro vystoupení občanů bývá standardně buď v rozpravě k jednotlivým projednávaným bodům nebo k libovolnému tématu v samém závěru zasedání. 

Celý program jednání zastupitelstva najdete ZDE

Průběh zasedání:

Primátor Havířova Zdeněk Osmanczyk děkuje ředitelce ZŠ Moravská Elišce Tomíčkové. V úvodu zasedání primátor Zdeněk Osmanczyk poděkoval a ocenil družinářku ZŠ Moravská Lenku Slavíkovou. "Za obětavost, se kterou vlastním tělem bránila děti v době útoku psychicky nemocné ženy, město paní Slavíkovou ocenilo pobytem v lázních Turčianské Teplice na Slovensku," řekl primátor.

Poděkování se dostalo i ředitelce školy za to, jak zvládla evakuaci ostatních školáků a další spolupráci s policií při osvobozování sedmileté Sáry, kterou si útočnice vzala jako rukojmí. Všechny články o útoku čtěte v Souvisejících článcích.

Zastupitelé schválili uvolnění finančních prostředků na bezpečnostní projekty. Na kamerový systém k ochraně objektu Základní umělecké školy Leoše Janáčka na Vrchlického ulici bylo uvolněno 180 tisíc korun. Další peníze budou vynaloženy na preventivní projekty. Částkou 35 tisíc město přispěje na čtyři makety strážníka městské policie Uber plyn a zpomal. Makety budou stavěny poblíž základní škol. Částkou šesti tisíc bude podpořen projekt Ženy, naučte se bránit. 

V dalším bodu programu zastupitelé schválili poskytnutí částky 4,3 milionu jako spoluúčast ke státní dotaci 10 milionů potřebné ke stavbě hřiště s umělým povrchem v Městském fotbalovém areálu v Prostřední Suché. Dotaci zajistil Městský fotbalový klub, protože umělá fotbalová plocha ve městě dosud chybí. Stavba začne letos v srpnu s tím, že na podzim bude hřiště zprovozněno. Osvětlení bude vybudováno příští rok.

Diskuse se vedla k projektu rozšířené výuky míčových her. Ta by měla probíhat ve Sportovní hale Žákovská. Organizátoři žádají roční dotaci 120 tisíc korun. Nevím, proč bychom měli platit za výuku, kterou zvládají školy v běžných hodinách tělesné výchovy. My vlastně podporou tohoto projektu řekneme, že školní tělocvikáři nezvládají děti míčovým hrám naučit. Děti navíc budeme do sportovní haly dovážet autobusy," reagovala zastupitelka Milada Halíková. 

Zastupitelstvo projednalo záležitosti rozpočtu letošního roku a přípravu rozpočtu pro příští rok.

Dlouhá diskuse se vedla o projektu ATRIUM, tedy připravované stavbě obytného bloku na Národní třídě v proluce naproti restauraci Beskyd. Investor zastupitele seznámil o změnách v řešení objektu, velikosti a počtu bytových jednotek a parkovacích stání. 

Po několika letech, kdy město předalo správu veřejného osvětlení soukromé firmě, si zastupitelé opět myslí, že městská firma bude tuto činnost vykonávat efektivněji. Veřejné osvětlení proto dostala do péče společnost Technické služby města Havířova.

Zastupitelé odsouhlasili finanční spoluúčast na vybudování děleného přechodu pro chodce na Dělnické ulici na hranici mezi Havířovem a Horní Suchou. 

Předseda občanského sdružení Havířovák vystoupil s kritikou rozhodnutí vedení města, které nepovolilo pořádání pivních slavností Beer fest v areálu Městské sportovní haly. "Důvodem bylo předpokládané porušení hlukových limitů. Samo město však v tomto areálu pořádá své slavnosti a další akce a to s hudební produkcí dlouho do noci. Kdyby nám vytkli hluk v noci, určitě bychom zkrátili produkci. Žádám proto zastupitelstvo, aby rozhodnutí rady změnilo," řekl Stanislav Bureš.

"Rada má právo rozhodnout, co na svých pozemcích povolí a co ne. Já to vidím tak, že první ročník Beer festu konaný v jiné části města se nevydařil a organizátoři akci chtěli přesunout do centra. Proti pořádání v areálu na hřišti ČSAD nic nemáme," vysvětlil primátor Osmanczyk.

V jednom z posledních bodů programu zastupitelé schválili dotaci na dovybavení cyklostezek. 

Na přetřes přišla také spalovna. Zastupitelé měli vzít na vědomí pouze informaci o konání valné hromady akciové společnosti KIC, která stavbu splalovny v Karviné připravuje, ale tato příprava vázne na ekologických protestech i finančních potížích. "Rád bych vás požádal, abyste zvážili další utápění peněz v tomto projektu," řekl ekologický aktivista a předseda městské komise životního prostředí Jan Nezhyba.

O půl páté odpoledne došla řada i na interpelace zastupitelů a vystoupení občanů.

Jako první vystoupil p. Foniok, který bojoval za místní taxikáře: "Žádáme město o povolení stání vozidel taxislužby v autobusovém zálivu, a to v noční době, kdy je provoz autobusů minimální." Taxikáři reagují na to, že v předimenzovaném zálivu si na taxíky stěžovali řidiči autobusů. 

"Celý autobusový záliv i silnice je v majetku státu a správě Ředitelství silnic a dálnic ČR," vysvětlil vedoucí odboru Komunálních služeb havířovského magistrátu Marek Vlachopulos.

Autor: Libor Běčák

25.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Karviná neodehrála špatný zápas. Výsledek je ale zase tristní.

Zase nula. Karviná nedává góly

Volby v Žermanicích na Frýdecko-Místecku.
3 14

Muž si dělal selfie a pak zpřeházel volební urnu. Řeší se platnost voleb

Volby jsou rutina, vyžadují však trpělivost, říká dlouholetá komisařka

V pátek před druhou přijdou, v sobotu odpoledne – až sečtou všechny hlasy – skončí. To je úděl komisařů okrskových volebních komisí. Volby co volby.  

Marek Janečka: Třetí žlutá? Nezájem

Karviná – Fotbalový dříč uprostřed karvinské zálohy, to je fotbalista Marek Janečka. Dnes čeká jeho partu těžký zápas na teplických Stínadlech (od 17 hodin).

AKTUALIZOVÁNO

V opravované křižovatce se srazilo osobní auto s autobusem

Ke kolizi osobního automobilu s autobusem spěchali v sobotu ráno havířovští záchranáři a policisté ke křižovatce ulic Národní, Na N8břeží, Těšínská a 17. listopadu. 

AKTUALIZUJEME

Opilá řidička při nehodě v centru Havířova zničila semafor

Havárie osobního automobilu vyřadila v páteční odpolední špičce světelnou signalizaci v nejfrekventovanější křižovatce v centru Havířova. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení