Společně se začátkem letních prázdnin by na největší plovárnu s nejvyšším počtem atrakcí v regionu mohlo přijít několik tisíc lidí. Společnost Zámek, která na koupališti provozuje restauraci, proto otevře i horní terasu, aby dokázala uspokojit zájem návštěvníků o občerstvení.

V provozu budou samozřejmě všechny atrakce, které jsou v ceně vstupného. Havířovské koupaliště nabízí kombinovaný bazén s řadou chrličů, protiproudem, vlnobitím, relaxačními perličkami a ústí do něj skluzavka a dva tobogány. Režim provozu těchto atrakcí je řízen počítačem s tím, že frekvence spouštění může být upravována podle obsazenosti bazénu.

Nejmenší děti mají k dispozici dvě brouzdaliště, ti zdatnější pak padesátimetrový plavecký bazén. 

Sportovci mohou využít dva stoly pro stolní tenis, několik pevných hřišť pro fotbálek, nohejbal nebo hřiště s pískem pro plážový volejbal. Perličkou je posilovna s moderními stroji a s výhledem na celý areál koupaliště z terasy. Posilovna je přístupná za dvacet korun, který zájemci platí u obsluhy úschovny jízdních kol. Podmínkou návštěvy posilovny je suché sportovní oblečení.

Nejoblíbenější atrakcí je skokanská věž
Provozovateli areálu se potvrdila prognóza, že jednou z největších atrakcí letošní sezony se stane skokanská věž, kde byly po několika letech obnoveny skoky z nejvyššího desetimetrového můstku. Zájem o skok z desítky je až nečekaný a i z tohoto nejvyššího stupně skáčí děvčata.
Vždy, když je věž otevřena, se u bazénu sejdou diváci, kteří sledují skoky největších odvážlivců. Ty nejpovedenější kreace oceňují potleskem. Na jedno z videí se podívejte pod článkem.

Skoky s sebou nesou určité riziko poranění při špatném dopadu na hladinu. Někteří lidé dokonce žádali, aby byl stanoven věkový limit pro skokany. Plavčíci však zatím neměli s bezpečností žádný problém. Skokani se sami rozhodují, na jaký stupeň v rozmezí 3, 5 a 10 metrů si troufnou. Není přitom žádnou ostudou, když někdo neskočí a vrátí se dolů po žebříku.

Paradoxně nejvíce úrazů se nestává v bazénech, ale na pevných plochách koupaliště. „Lidé si často ublíží při chůzi, kdy například špatně našlápnou, nebo upadnou. Často ošetřujeme bodnutí hmyzem. Nejvážnější případy jsou při kolapsech, kdy návštěvníci podcení pitný režim a delší pobyt na sluníčku se projeví na jejich organismu," řekl Jindřišek Dolanský, který na koupališti vykonává celosezónní lékařský dozor.

VÝSTRAHA ČHMÚ
Kolem tlakové níže nad Britskými ostrovy bude na naše území proudit velmi teplý vzduch od jihozápadu. Během pátku (29.6.) budou nejvyšší denní teploty zejména v Čechách a na jižní Moravě překračovat 31 °C. Od soboty (30.6.) budou maximální teploty nad 31 °C na většině území České republiky.

Podle aktuálního vývoje bude pravděpodobně během sobotního dopoledne tato výstraha upřesněna. Očekáváme, že od soboty budou maximální teploty místy překračovat 34 °C a v teplém vzduchu se začnou tvořit bouřky, místy intenzivní.

Z důvodu možného přehřátí a dehydratace organismu doporučujeme:
• Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách.
• Nenechávat děti, ale i zvířata, na přímém slunci, zejména ve stojících automobilech.
• Zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů bez kofeinu, přednostně neperlivých, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami.
• Při pobytu na přímém slunci používat ochranné prostředky (krémy s vysokým UV filtrem, sluneční brýle, pokrývku hlavy).