Rychlou výstrahu vydali meteorologové ve středu odpoledne poté, co se nad slovenskou stranou Beskyd začala vytvářet mohutná bouřková oblačnost. Ta se postupně rozpínala nad českou stranu. Před bouřkami tak byli varováni obyvatelé okresů Frýdek-Místek a Karviná. Počítalo se i s přívalovými srážkami, ve kterých mohlo napršet až 60 mm. Podle předpokladu měly bouřky trvat jen do večerních hodin. 

Další varování meteorologů zveřejněné ve středu večer se týká čtvrtka a pátku: "Ve čtvrtek odpoledne a večer, v noci na pátek a během pátku se na našem území obnoví bouřková činnost. Očekáváme tvorbu lokálně silných bouřek, které budou doprovázeny přívalovými srážkami s úhrny až kolem 50 mm, silnými nárazy větru až kolem 25 m/s (90 km/h) a ojediněle i kroupami. Na jihovýchodě a východě území budou teploty vzduchu ve čtvrtek a v pátek opět vystupovat na 31 až 35 °C.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:
V oblastech zasažených silnými přívalovými srážkami lze očekávat intenzivní odtok vody ze svahů, rychlé intenzivní rozvodnění malých toků, potoků a jindy suchých koryt, zatopení ulic, domů, zatopení a podemletí komunikací apod.
Pro omezení škod silným nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.), zabezpečit skleníky, stavební jeřáby apod.
Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.

Varování bylo vydáno už v minulých dnech. V regionu se však minulo účinkem, protože avizované silné bouřky severovýchod země minuly.

Meteorologové upravili předpověď bouřek a veder