V neděli tam naplno zahájili sezonu. „Bazén byl sice napuštěný už v sobotu, ale do vody o teplotě čtrnáct stupňů plavčíci nikoho nepustili. V neděli už byla voda o dva stupně teplejší a z bazénu vykukovali první odvážní plaváčci. Celkem jsme tu během dne měli kolem sedmdesáti návštěvníků," říká provozovatel koupaliště Václav Bujok s tím, že běžná návštěvnost v poslední letní sezóně byla okolo 450 lidí.

Doubravské koupaliště se otevřelo po roční přestávce, během které se opravilo těleso bazénu, a vybudovaly se nové chodníky.

Koupaliště v Doubravě. „Areál se ale letos příliš nezmění, protože na atrakce pro děti a jiné vymoženosti bohužel nezbyly finanční prostředky. Na úpravě areálu ale chceme pracovat i příští rok, takže děti se určitě dočkají," uvedla starostka Doubravy Květuše Szyroká. S tím, že velká část oprav se hradila z důlních škod.

V areálu jsou k dispozici nové veřejné toalety a stánek s občerstvením. Už méně příjemnou změnou je zdražení vstupného o deset korun. „Dospělý lístek stojí čtyřicet korun, děti do patnácti let zaplatí dvacet korun a děti do tří let mají vstup zdarma. I když jsme vlivem nákladné rekonstrukce zdražili, stále máme lidové ceny," uzavírá provozovatel Václav Bujok.

Doubravské koupaliště je jediným v okrese, které v tak malé obci přežilo a funguje už desítky let. Přestože je jeho provoz ztrátový, vedení obce ho chce i nadále udržovat.

„Koupaliště je nedílnou součástí prázdninového využití mládeže a rodin s dětmi. Už jen proto, že nic podobného široko daleko není, chceme, aby fungovalo i přestože na jeho provoz doplácíme," řekla Květuše Szyroká s tím, že doubravskou plovárnu navštěvují nejenom místní, ale i lidé z okolí.

Obdobné a velmi oblíbené vesnické letní koupaliště měli až do 90. let v Dolní Lutyni. To ale zchátralo a bazény jsou dnes zasypány.

Čtěte také:
Doubravané by měli mít v létě nově opravené koupaliště
Zchátralé koupaliště v Dolní Lutyni definitivně zmizí