Radnice zahájila práce na zhotovení projektové dokumentace rekonstrukce letního koupaliště a chce, aby se k budoucí podobě koupaliště mohli vyjádřit lidé dříve, než se začne projektovat.

„Je na lidech, zda využijí této možnosti a své představy prodiskutují s přítomným projektantem," řekl místostarosta Radislav Mojžíšek.

Jako první se se studií seznámil Dětský parlament Orlová, jehož členové už na toto téma diskutovali přímo s projektantem.

„Doufám, že se ke studii vyjádří co nejvíce lidí, že využijí této příležitosti a udělají něco pro své město," uvedl předseda Dětského parlamentu Filip Dembický.

Podle něj je studie velmi propracovaná. „Zohledňuje jak nároky dospělých, tak dětských návštěvníků, jejichž potřeby stávající areál moc nenaplňoval mám na mysli především absenci bazénu pro nejmenší děti," dodal předseda dětského parlamentu.

Sami členové již přišli s některými vylepšeními, která by rádi na koupališti viděli.

„Navrhli jsme, aby zde bylo také vystavěno „hřiště pro důchodce", které sklidilo v mnohých městech veliký úspěch a přilákalo by i cílovou skupinu na nové koupaliště," prozradil radní Dětského parlamentu Jiří Stach.

Město slíbilo, že udělá maximum pro to, aby se Orlované dočkali letního koupaliště co nejdříve. Po zhotovení projektové dokumentace se budou hledat peníze, za které by se mohla realizovat alespoň 1. etapa rekonstrukce. I tak je potřeba okolo 50 milionů korun.

„Očekáváme, že ve druhém pololetí letošního roku by měla být projektová dokumentace hotová, a tak hledáme řešení pro realizaci. Rádi bychom, aby letní koupaliště mohlo být zprovozněno už v létě 2014," doplnil místostarosta Mojžíšek.

Čtěte také články o koupalištích v okolí