Radnice to vyřešila změnou dopravní situace části ulic M. Pujmanové a Lidické jsou dočasně jednosměrné. Frekventovaná silnice se stala navíc dočasně parkovištěm.

„Levý jízdní pruh určený pro šikmé parkování vozidel slouží dočasně k parkování aut obyvatel této části Šumbarku," potvrdila mluvčí havířovského magistrátu Eva Wojnarová.

Obyvatelé této lokality však toto opatření nevidí jako ideální. „Už několikrát jsem na změnu dopravy zapomněla a musela pak celý Šumbark objíždět. Myslím si, že část silnice je každopádně uzavřená zcela zbytečně. Jedná se o úsek od velkého parkoviště v Lidické ulici po ulici Jarošovou. Tady neparkuje ani jedno auto," upozornila jedna z řidiček, která zvažuje, že na tuto situaci radnici sama upozorní.

Rekonstrukce komunikace a chodníků, výstavba parkovacích stání, oprava veřejného osvětlení, přeložky inženýrských sítí, doplnění dešťové kanalizace, městského mobiliáře a následná výsadba květin a stromů potrvá v ulici Mládí až do listopadu. Kvůli tomu se změnily trasy a jízdní řády některých autobusových linek.

„Cestující jsou o změnách informováni na autobusových zastávkách. Takzvaný objížďkový jízdní řád platí až do 8. prosince," uvedla Wojnarová.

Celkové náklady na tuto etapu revitalizace části panelového sídliště, jejíž součástí je také výstavba pěti nových kontejnerových stání, dosáhnou téměř 55 milionů korun. První dvě etapy, týkajících se ulic Emy Destinové, Heleny Malířové, U Tesly, Šípková a části ulice Mládí vyšly na 92,4 milionu korun.