S obavou o budoucnost orlovského kina Deníku svěřil například dvaadvacetiletý Orlovan Jakub.

„Slyšel jsem, že se naše kino bude brzy zavírat, ale netuším, jestli kvůli renovaci, nebo se jedná o úplné zavření. Řekli mi o tom přátelé, ale nevím, kde to slyšeli," řekl Jakub.

Podobnou zvěst zaslechla i studentka tamního gymnázia, která si nepřála být jmenována.

„Nedávno jsem byla v kině na film Líbáš jako ďábel a nějaký starší muž v řadě přede mnou říkal, že mu to naše kino bude chybět, až ho srovnají se zemí. Prý to četl na internetu," svěřila se mladá slečna s tím, že by ráda věděla, jak to doopravdy je, protože orlovské kino navštěvuje ráda.

Místostarosta Orlové Radislav Mojžíšek všechny uklidňuje, že kino bude v současné budově promítat nejméně do jara příštího roku.

„Do jara určitě a možná až do poloviny příštího roku se s uzavřením kina nepočítá," sdělil Radislav Mojžíšek.

Dodal, že záměrem města je vybudování multifunkčního divadelního sálu s digitalizovaným kinem v sále Domu kultury města Orlové.

Milovníci stříbrného plátna by se tak mohli dočkat i promítání filmů ve formátu 3D. Realizace tohoto záměru ale závisí na tom, zda se městu podaří získat dotaci.

Důvodů pro přesun kina do prostor kulturního domu je podle něj hned několik. Za prvé jsou to nevhodné podmínky ve stávajícím kinosále, kde je vlhko, zatéká tam a křesla jsou nepohodlná. Kino je navíc poměrně nevyužité, protože na představení chodí v průměru dvacet až třicet diváků, přičemž kapacita sálu je šest set míst. Kino má dnes navíc už zastaralé technické vybavení, které neumožňuje digitální vysílání. To by byl od roku 2013, kdy budou všechny filmy v digitální podobě, velký problém.

A co bude s objektem kina Vesmír? „S nabídkou využití objektu už přišlo několik soukromých subjektů s tím, že navrhli budovu zbourat a postavit nový objekt, který by sloužil zejména pro obchodní účely. Ale objevily se i návrhy na využití stávajícího objektu," řekl Radislav Mojžíšek.

Rozhodnutí o budoucnosti budovy kina odložili radní až do doby, kdy se začne s rekonstrukcí samotného Náměstí 28. října.