Na křižovatce mají přitom projíždějící vozidla po rozsvícení červené málo času, jelikož při rychlém režimu téměř současně naskakuje čekajícím autům zelená. Je proto až s podivem, že se zde ještě nestala žádná vážnější nehoda.

„Už jsem se několikrát rozjížděl na zelenou a auta jedoucí po rondelu do křižovatky stejně vjela, i když už měla červenou. To je dobře vidět. Asi spoléhají na to, že to stihnou," upozornil řidič, který křižovatkou projíždí denně.

Deník včera dopoledne provedl malý test. Během půl hodiny redaktoři zaregistrovali hned dvě auta v jednom směru, jejichž řidiči červenou na semaforu nerespektovali. Ve směru z města byli naopak řidiči zcela vzorní, když ani jeden do křižovatky předčasně nevjel. Dopoledne byl každopádně provoz minimální a lidé podle stylu jízdy ani nikam nespěchali. Horší to má být každopádně ve špičce.

Policisté ani městští strážníci průjezdy na semaforech speciálně nesledují. Jelikož zde nedochází dlouhodobě k častým nehodám, tak patrně nemají potřebu místo pečlivěji hlídat. Strážníci před několika lety hlídali namátkově semafor na křižovatce Dlouhé třídy s ulicí Na Nábřeží, ale od toho už také upustili.

„V Havířově působí hlídky dopravní policie, které mají na starost i kruhový objezd. Žádné vážnější problémy zde policisté nezaznamenali a pohybují se po městě dle potřeby, jak vyhodnotí situaci," vysvětlila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Celkově je velký kruhový objezd po instalaci semaforů hodnocen z pohledu bezpečnosti velmi kladně.

„Od doby, co se na kruhovém objezdu zavedly semafory, tam nehody téměř vymizely. Toto opatření bych osobně doporučil i na řadu jiných míst," chválil řešení situace dopravní inženýr silničního úřadu Moravskoslezského kraje Oldřich Surý.