Přitom právě obyvatelé Skřečoně a Nové Vsi déle než dva roky, kdy se stavěl nový skřečoňský most, trpěli pod náporem stovek kamionů, které těmito částmi Bohumína projížděly.

Kde je problém? Špatné dopravní značení. Podle strážníků jednak někteří řidiči kamionů jezdí tzv. po paměti a ještě nezaregistrovali změnu trasy při průjezdu Bohumínem anebo je tam stále navádí jejich GPS. Ovšem na vině je i špatné dopravní značení.

„Od Skřečoně je už dopravní značení v pořádku, v opačném směru jsou ale stále nedostatky. Některá návěstí řidiče stále na Novou Ves navádějí," řekl zástupce ředitele Městské policie v Bohumíně Roman Honysz.

Největší problém je ale u kruhového objezdu v Šunychlu. Tam je totiž dopravní značka zakazující vjezd na silnici směrem na Novou Ves umístěna nešikovně. Je špatně viditelná, a pokud řidič, který má zafixovánu starou trasu, odbočí na Novou Ves, ve chvíli, kdy spatří zákazovou značku, nemůže už nic dělat než jet dále. Tak velký vůz se v místě už neotočí a couvat na rondelu také nemůže.

Správce silnice je Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), jehož pracovníci na dotaz Deníku uvedli, že o situaci vědí a že ji řeší.

„Požadavek města Bohumín je nám znám. Dopravní značka (fólie na portál) je už objednána a po dodání ji zhotovitel neprodleně osadí," uvedla Nina Ledvinová z tiskového odboru ŘSD.