Veřejné bruslení je v Havířově oblíbené. Až dosud však museli všichni návštěvníci používat vlastní brusle. „Lidé se nás často ptali, jestli si mohou brusle půjčit a my jim nemohli vyhovět. Proto jsem se rozhodl nakoupit několik párů bruslí v různých velikostech a provedení pro muže, ženy a děti. Ty teď půjčujeme za malý poplatek 40 korun. V tom je započítána nutná údržba bruslí, včetně pravidelného broušení," vysvětlil ředitel SSRZ Václav Wicher.

Na ledovou plochu tak už mohou vyrazit i lidé, kteří si nechtěli brusle kupovat kvůli tomu, že by je nevyužili, nebo je mohou rodiče půjčit dětem, kterým ještě rostou nohy.

„Brusle si zájemci mohou zapůjčit přímo u vchodu do stadionu, kde si vyberou podle své velikosti. Samozřejmě, že máme ošetřeno i to, aby se nám brusle neztratily," doplnil Wicher s tím, že bruslařská sezona je v plném proudu. Například páteční dopolední hodiny bruslení pro veřejnost mohou využít i školy.

Doba veřejného bruslení je zveřejněna nově na velké tabuli před Víceúčelovou halou nebo v rozpisu ledové plochy na stránkách SSRZ.