„Byl jsem na hřibech v lese na Šumbarku. Při hledání jsem uviděl na zemi ležet balónek se šňůrkou a lístkem. Nejdříve jsem myslel, že je to žádost o pomoc. Jelikož jsem neměl brýle, tak jsem nevěděl, co je na kartě napsané. Až doma jsem zjistil, že se jedná o dětský obrázek se vzkazem v němčině. Nechali jsme si následně text přeložit, abychom věděli přesně, co v něm je," popsal nález Štuller.

Lístek poslal až z německých Drážďan tříletý chlapec Gust Fynn, který v textu žádá o napsání údajů o nálezci i kam balónek doletěl. On i jeho rodiče se asi budou brzy moc divit, co se malému klukovi podařilo za husarský kousek. Jeho nafukovací balónek uletěl minimálně 360 kilometrů, což patrně nikdo nečekal. O tom svědčí i fakt, že je vzkaz psaný jen v němčině a nepočítá proto, že by mohl doletět za hranice Německa.

Dopis malého chlapce z Německa přiletěl s balonkem do Havířova. Drážďany jsou s více než půl miliony obyvatel druhým největším městem Saska a řada našinců ho vnímá jako baštu bývalé Německé demokratické republiky. Jeho tříletý obyvatel se brzy dočká odpovědi. „Nechtěli jsme s manželkou poslat zpátky jenom vyplněný lístek. Sháníme teď proto nějaké propagační materiály z města, aby chlapec viděl, kam přesně mu vítr vzkaz zavál. Chceme mu prostě udělat radost," dodal šestapadesátiletý Štuller s tím, že není vyloučeno, že se mladý Němec přijede do Havířova podívat.

Kdyby balónek spadl jen o několik kilometrů dříve, podařila by se malému Fynnovi parádní trefa, jelikož Drážďany jsou partnerským městem nedaleké Ostravy. Při poloze Šumbarského lesa a celkové vzdálenosti trasy jde i tak o minimální odchylku.