Rezignaci předcházelo emotivní setkání rodičů s vedením školky, náměstkem primátora Danielem Pawlasem a sociálními pracovníky. Ředitelka školky Xenie Benešová se tam snažila obhájit.

„Tvrzení, že jsem Bedříškovi dala facku, není pravdivé. On sám přišel a řekl, že mu facku dala Evička. Já jsem mu dala na zátylek ruku a výchovně jsem ho upozornila, že nemá do kamarádů žduchat. Evičku jsem poslala za dveře, aby si tam rozmyslela, co udělala a pak přišla a omluvila se. Žádný fyzický trest vůči Bedříškovi neproběhl. Není pravdou ani to, že bych na Evičku za dveřmi zapomněla a ona tam stála 40 minut, jak tvrdí někteří pedagogové," řekla Benešová.

S tím, že Bedříšek dostal od ředitelky facku nebo pohlavek, se doma rodičům svěřily další děti. V době konání setkání už měli sociální pracovníci k dispozici zápis, kde ředitelka podpisem stvrdila, že pohlavek chlapci dala. Na incident se dotazovali také dítěte. „Chlapeček nám řekl, že facku dostal," potvrdila vedoucí odboru sociální a právní ochrany dětí havířovského magistrátu Vanda Gradková.

Náměstek primátora Pawlas, který má školství na starost, připustil, že situace může dospět až k odvolání ředitelky z funkce. „Je to jedna z možností. Počkáme však až do ukončení řízení," řekl po setkání s rodiči a zaměstnanci školky.

Město ovšem řízení ještě nestačilo ukončit a ředitelka sama na svou funkci rezignovala. Vedení radnice tak musí vyhlásit výběrové řízení na obsazení uvolněné funkce. Právě k tomuto bodu bylo svoláno mimořádné zasedání městské rady. Radní se sešli v pondělí po poledni těsně před zahájením zasedání zastupitelstva.

Radnice měla už dříve signály o nepříliš dobrých vztazích mezi ředitelkou a zaměstnanci. Oni sami připustili, že odvolání ředitelky by bylo řešením. Zda bude řešení incidentu pokračovat na jiné úrovni, nyní záleží jen na dnes již bývalé ředitelce Benešové.