Mělo by se jmenovat Aupark a stavět jej bude developerská skupina HB Reavis Group.

Komplexy totožného názvu fungují už v několika městech v Česku i na Slovensku (nejblíž v Žilině pozn. aut.), takže kdo je už navštívil, ví, co čekat obchody, restaurace, karvárny a služby.

Velký moderní nákupní komplex má vyrůst na dvouhektarovém pozemku, kde je dnes parkoviště pod obchodním domem Prior. Mělo by mít dvě etáže s obchody a v podzemí dvoupodlažní parkoviště.

V Karviné by měl do tří let vyrůst nový nákupní komplex – Aupark.

Začít stavět chce investor v druhé polovině příštího roku.

„Momentálně probíhá územní řízení. Vydání územního rozhodnutí očekáváme na přelomu roku. Jakmile ho budeme mít, pustíme se do práce na získání stavebního povolení," přiblížil stav administrativní přípravy projektu Ladislav Pavlík, marketingový manažer společnosti HB Reavis Group. Předpokládané náklady jsou mezi 600-700 miliony korun.

Podle Pavlíka by mohla stavba začít ve druhé polovině roku 2013. „V tomto termínu budeme nejprve provádět přeložky inženýrských sítí a demoliční práce," řekl Pavlík. Podle něj by karvinský Aupark mohl být otevřen na jaře 2015. Už dnes prý probíhají jednání s nájemci obchodních jednotek.

Památný strom zůstane

Projekt má několikaleté zpoždění. Podle předpokladů z jara roku 2008 měl být Aupark otevřen už v letošním roce. Za zdržení může mimo jiné skutečnost, že projektanti museli přepracovat projekt poté, co se zjistilo, že investor nemůže pokácet dub, který stojí na parkovišti u OD Prior. Je to totiž zdravý, památný strom.

Součástí původního projektu byla i stavba polyfunkčního domu s několika stovkami bytů, který má vyrůst na prostranství podél třídy 17. listopadu v místě současných autobusových zastávek mezi pobočkou VZP a OD Prior.

Ten je však podle Pavlíka dočasně odložen. „V současné fázi je to především o stavbě obchodního komplexu. Byty jsou otázkou budoucnosti," řekl Ladislav Pavlík.

Pozemek pro výstavbu si developer zajistil u města před pěti lety, kdy zastupitelé schválili smlouvu o smlouvě budoucí na prodej pozemku.

Čtěte také:
Památný strom zůstane. Bude uvnitř obchodní galerie
V Karviné budou asi stěhovat památný dub