Školáci při setkání prokázali, že mají o trenéru Vrbovi povědomí. „V televizi sleduji, jak ty góly a další situace na hřišti silně prožíváte. Jste takový potom i v kabině?" ptal se Vít Morkes.

„Já vím, že na hřišti zápasy prožívám, Jinak ale dodržuji zásadu 24 hodin, kdy s hráči zpravidla nic o zápase neřeším. Člověk by mohl říct něco, co by už nešlo vzít zpátky," odpověděl Vrba.

Mladým fotbalistům vyprávěl o svých fotbalových začátcích a jak se z něj stal úspěšný trenér. „Pocházím z Přerova. S fotbalem jsem začal v devíti letech a byl jsem vybrán do sportovního centra Baníku Ostrava. Postupně jsem získával zkušenosti v reprezentaci, účastnil jsem se například ME do 19 let nebo MS do 20 let. Slibnou kariéru mi přerušil vážný úraz kolena. I přesto jsem ale potom ještě asi osm roků hrál právě za Havířov," prozradil Vrba.

Jako trenér působil v Baníku Ostrava, kde trénoval kluky od přípravky až po dorost.

„Asistoval jsem také u A-týmu Baníku. Jako trenér jsem působil také ve slovenském Púchově a pak v Žilině, která se dostala do Evropské ligy. Samozřejmě, že dosavadním vrcholem je mé působení ve Viktorii Plzeň, se kterou sklízíme úspěchy v českém fotbale a dotáhli jsme to až do Ligy mistrů," řekl Vrba.

„Jaké to jsou pocity, hrát s takovými týmy jako například FC Barcelona nebo AC Milán? A kolik jste si vydělali?" ptali se dále školáci.

„Pocity to jsou nádherné a neopakovatelné. My jsem rádi, že jsme mohli českým fotbalovým fandům nabídnout takové zápasy. Pokud jde o peníze, věřte, že nám je nikdo nedal zadarmo, ale poctivě jsme si je vykopali. V Lize mistrů to bylo v souhrnu zhruba sto milionů, které se dále dělily ve stanovených procentech na odměny hráčům a členům týmu," vysvětlil Vrba.

Ze setkání si malí fotbalisté odnesli vedle cenných rad i podepsané suvenýry.

„Jsme rádi, že se v nabitém programu pana Vrby, který bývá tady v Havířově skutečně jen zřídka, podařilo najít chvilku na besedu se žáky, kteří se fotbalu věnují," poděkoval ředitel školy Tomáš Ptáček, který má také zkušenosti jako trenér fotbalové mládeže.