Volební místnosti budou otevřené v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin. K volebním urnám je v Havířově oprávněno přistoupit 65 684 voličů. Pokud se občané v uvedenou dobu nebudou zdržovat v Havířově, mohou požádat magistrát o voličský průkaz. Na základě průkazu mohou lidé volit prezidenta v kterékoliv volební místnosti v České republice.

„Do středečního odpoledne jsme v Havířově vydali 228 kusů voličských průkazů pro první kolo přímých prezidentských voleb. Pro druhé kolo si voličský průkaz zatím vyžádalo 199 občanů Havířova. Pro druhé kolo mohou lidé ještě voličské průkazy žádat písemně do 18. 1. 2013, osobně pak do 23. ledna do 16 hodin," informovala mluvčí havířovského magistrátu Eva Wojnarová.

Ve srovnání s podzimními volbami se změnila místa některých okrskových volebních komisí. Volební okrskové komise číslo 14 a 20 se ze Společenského domu přesunou do kina Centrum a komise číslo 21 bude v jeslích na Edisonově ulici. Lidé ve volebním okrsku 6 nebudou mít volební místnost na Gymnáziu Komenského, ale půjdou volit do sousední budovy ZŠ Gorkého. Volební komise číslo 38 je přesídlena z budovy PZKO v Bludovicích do objektu ZŠ Frýdecká a volební místnost okrsku 73 je z fotbalového stadionu v Prostřední Suché přemístěna do objektu AWT Rekultivace na Dělnické ulici.

Pokud po sečtení všech platných hlasovacích lístků v celé republice ani jeden z devíti kandidátů na Prezidenta ČR nezíská nadpoloviční počet hlasů, bude následovat druhé kolo voleb, které připadne na pátek 25. a sobotu 26. ledna.

Aleš Svoboda