Jen málokdo si na letní koupaliště vezme velký notebook, ale určitě se najde dost lidí, kteří používají menší netbooky, tablety a především chytré mobilní telefony těch přibývá. S těmito menšími přístroji se budou moci už letos v létě připojit k internetu i při odpočinku na letním koupališti.

„Vyjdeme našim návštěvníkům vstříc novinkou a zprovozníme wi-fi router, který pokryje signálem celé koupaliště. Neměl by to být ani finanční, ani technický problém. Lidí s chytrými telefony a tablety přibývá, a takto budou moci své přístroje využívat i v průběhu několika hodin, které stráví odpočinkem na našem koupališti. Volně dostupný internet je dnes již standardem v podobných zařízeních," řekl ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Václav Wicher.

Volně přístupný internet návštěvníkům koupaliště umožní přístup k aktuálním zprávám, elektronické poště nebo sociálním sítím. Při pobytu na plovárně si mohou aktuálně ověřit předpověď počasí nebo sledovat blížící se bouřku na meteoradaru. Lidem s dražšími přístroji se však doporučuje neponechávat je odložené na opuštěné dece, pokud si jdou zaplavat nebo se občerstvit. Koupaliště nabízí možnost využít uzamykatelné skříňky. Tam si lidé mohou odložit věci, které by nechtěli nechat nejen na dece, ale i v automobilu na parkovišti.