Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zástupci MFK informovali vedení města o změnách v klubu

Havířov - O personálních změnách v orgánech klubu a přípravách úzké spolupráce s kluby v okolí města informovali zástupci MFK vedení radnice.

29.1.2013
SDÍLEJ:

Úklid sněhu z hřiště s umělou trávou. Zapojil se i sekretář klubu Libor Pristáš.Foto: Libor Běčák

Novým předsedou Městského fotbalového klubu Havířov byl na prosincové valné hromadě zvolen Bronislav Šimša. Ve funkci nahradil Libora Pristáše, který už dříve avizoval, že post nebude obhajovat. Zavázal se k tomu v průběhu zasedání zastupitelstva, kde činnost klubu kritizovali někteří rodiče a trenéři, kterým vedení MFK neumožnilo zasahovat do řízení klubu. Nespokojenci se nakonec z klubu i několika dětmi vyčlenili a provozují fotbal na amatérské úrovni. Jejich trestní oznámení na bývalého předsedu zatím řeší soud.

Pristášovi se mezitím ještě ve funkci předsedy podařilo získat dotaci 10 milionů od ministerstva školství a tělovýchovy na stavbu nového hřiště s umělým trávníkem. Jeho záměr podpořilo i město, které na projekt přispělo částkou 4,3 milionu. Od prosince je hřiště v provozu.

Radnice záměry klubu podporuje, protože ten využívá zázemí Městského fotbalového areálu v Prostřední Suché, kde se městu podařilo nejdříve v dražbě koupit větší část stadionu a nyní získalo i zbývající část, druhou tribunu s rozsáhlými vnitřními prostory. Fotbalový areál je tak se třemi hřišti, tribunami a zázemím kompletní a Správa sportovních a rekreačních zařízení pokračuje na jeho nutné modernizaci.

„Fotbalový klub chce na novém hřišti s umělým povrchem pořídit nové osvětlení. To už bez finančního přispění města," vysvětlil primátor Havířova Zdeněk Osmanczyk.

Společně s náměstkem Danielem Pawlasem se nechal informovat o plánech MFK. „Hovořili jsme o průběhu prosincové valné hromady klubu, o jeho záměrech do budoucna, změnách, které v MFK proběhly v personální oblasti ve výkonném výboru, v revizní komisi a také ve stanovách. Klubu se chce i nadále věnovat především práci s mládeží a zaměřit se na užší spolupráci s fotbalovými oddíly a kluby nejen v Havířově," řekl primátor.

Právě fúze MKF Havířov s MFK Karviná a zřejmě i dalšími kluby v regionu je jednou z hlavních změn, které místní fotbal v brzké budoucnosti čekají. Rozsah vzájemné spolupráce zatím nebyl oficiálně představen. Představitelé klubů se dušují, že fúze nebude mít vliv na samostatnost historických celků, pouze hledají efektivnější cesty využití finančních prostředků, které do nich formou dotací radnice vkládají.

Pod křídly MFK Havířov je nyní 270 evidovaných členů. Klub je následovníkem týmu založeného v roce 1922. Nejtěžší krizí prošel počátkem 90. let, kdy se klub dostal do ekonomických potíží. Dnes patří stadion městu.

Všechno je pod sněhem, ale umělá tráva se zelená

Ani opakované sněhové přívaly neodradily fotbalisty havířovského Městského fotbalového klubu, aby nechali své nové hřiště v hodnotě bezmála 15 milionů nevyužité. Sníh z hřiště odklízí technika a i lidská síla. „Úklid sněhu z hřiště nás sice poměrně dost peněz, ale vyplatí se to. Trénink na hřišti je přece jen něco jiného než v tělocvičně. Před sezonou se na hřišti s umělou trávou připravují nejen muži, ale také mládežnické týmy," řekl sekretář MFK Libor Pristáš.

Hřiště je k dispozici všem týmům MFK Havířov, ale po dohodě také dalším zájemcům. 

Autor: Libor Běčák

29.1.2013
SDÍLEJ:
Richard Balcar dosáhl na životní úspěch.

Richard Balcar dosáhl životního úspěchu

Ilustrační foto.

Ve vlaku hořelo. Okolnosti vyšetřuje policie

Nebezpečný recidivista vyhrožoval zabitím dítěte. Podle policie pouhý přestupek

Havířovská veřejnost ztrácí iluze o pravém poslání policie, která zřejmě čeká, až nebezpečný 13x soudně trestaný a nevypočitatelný feťák Filip K. skutečně někoho na ulici zabije. 

Poznáte mladé ženy, které si z bankomatu měly vybrat cizí peníze?

Havířovští policisté šetří krádež dámské peněženky. Žena nakupovala v jednom havířovském marketu a v nákupním vozíku si nechala batoh a nákupní tašku. V nestřeženém okamžiku jí někdo odcizil peněženku, ve které měla mimo jiné i platební kartu.

Přípravu stavby průmyslové zóny Nad Barborou brzdí soudní spor

Karviná – Rok od nástupu nového vedení kraje se příprava stavby průmyslové zóny Nad Barborou nijak neposunula. Hejtman Ivo Vondrák na toto téma Deníku řekl, že se již naplánovanou smlouvu o přípravě zóny nepodařilo realizovat, protože nebyl splněn předpoklad, že pozemky pro zónu budou sceleny.

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

V Česku pátý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nová maxima dnes hlásí 25 ze 144 stanic měřících 30 a více let, většinou v Moravskoslezském a Zlínském kraji, kde bylo i přes 22 stupňů Celsia. Nový rekord si ale připsala i Labská bouda v Krkonoších. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení