„Rádi bychom rozšířili nabídku našich služeb, ale k tomu potřebujeme více dobrovolníků, kteří by s námi spolupracovali. Přece jenom nemůžeme mít odborného personálu na počet klientů tolik, kolik potřebujeme," uvedla ředitelka Santé Tamara Szeligová.

Podle ní je to všechno otázkou peněz a proto oslovili dobrovolnické centrum ADRA, aby Santé pomohlo s doplněním dobrovolníků.

Práce dobrovolníků je individuální a záleží jen na nich, kolik času budou chtít této činnosti věnovat. „Dobrovolníci se podílejí na volnočasových aktivitách našich klientů. Například si s nimi povídají, tvoří různé výrobky, doprovází je na kulturní a sportovní aktivity nebo s nimi chodí na procházky," vysvětluje jejich pracovní náplň vedoucí střediska Zdeněk Krejza.

Dobrovolníkem se může stát každý od osmnácti let. Nezáleží na znalostech nebo speciálních schopnostech. „Dobrovolník by měl být člověk, který chce pracovat s lidmi se zdravotním postižením. Musí být vnitřně přesvědčený, že je tato práce pro něj přínosná a že ho baví," popisuje ideálního kandidáta Szeligová.

Zájemci o tuto činnost mohou kontaktovat dobrovolnickou společnost ADRA, která pro ně připravila na úterý 12. března školení.